Lai attīstītu un veicinātu Gulbenes novada pašvaldības un Gulbenes novada uzņēmēju sadarbību ar Taivānu, Gulbenes novadu 20.janvārī apmeklēs Taipejas Misijas Latvijas Republikā pārstāvji – vadītājs (vēstnieks) Wu Rong-Chuan un nodaļas vadītājs Keng Chung-Yung.

Dienas laikā Taipejas Misijas pārstāvji tiksies ar novada domes vadību un speciālistiem, apmeklēs Gulbenes novada sociālo dienestu un invalīdu biedrību, piedalīsies pirmajā Gulbenes novada biznesa forumā, kur sniegs informāciju par sadarbības iespējām uzņēmējdarbības jomā Taivānā, kā arī iepazīsies ar trim uzņēmumiem – SIA „Rubate Metal”, SIA „Dimdiņi” un SIA „Avoti SWF”. Vizīte noslēgsies ar dalību Gulbenes novada uzņēmēju vakarā un konkursa „Gulbenes novada gada uzņēmums 2016” apbalvošanas pasākumā, kura laikā Wu kungs pasniegs balvu laureātam nominācijā „Gada eksportētājs”.

2012.gadā Gulbenes novada pašvaldība par uzvaru konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012”saņēma Taipejas Misijas Latvijā naudas balvu 5000 dolāru apmērā, kas ļāva noorganizēt sabiedrības iniciatīvas atbalsta projektu konkursu, bet 2015.gadā pašvaldība saņēma Latvijas Pašvaldību savienības balvu par aktīvu un veiksmīgu darbu attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomā. Par šo panākumu tika saņemts diploms un 500 eiro no Taipejas Misijas Latvijā, kas tika novirzīti pasākuma „Latvija līgo Druvienas Silmačos” organizēšanai. Savukārt 2016.gadā vienam Gulbenes novada pašvaldības speciālistam bija iespēja piedalīties mācībās Taivānā. Visus izdevumus sedza uzņemošā puse.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste