2015.gada 16.jūlijā norisinājās konkursa “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai” pieteikumu vērtēšana. Vērtēšanas komisija, kuras priekšsēdētājs ir Gulbenes novada domes deputāts Andris Vējiņš, bija saņēmusi 3 pieteikumus finansējuma saņemšanai savas biznesa idejas realizēšanai.

Vērtēšanas komisija atzina, ka konceptuāli atbalstāmi ir visi 3 pretendenti, diemžēl viens no tiem finansējumu nesaņēma, jo bija jau oficiāli reģistrējis savu uzņēmējdarbību, tādējādi tīri tehniski neatbilstot nolikuma prasībām.

Augstāko komisijas vērtējumu ieguva pretendente Anita Vorobjeva, kura kopā ar vīru attīstīs dārgakmeņu un pusdārgakmeņu apstrādi no Gulbenes novadā iegūta vērtīga akmens – jašmas. Šis ir nozīmīgs projekts visas Latvijas kontekstā, tā kā līdz šim ticis uzskatīts, ka mūsu zemē dārgakmeņus un pusdārgakmeņus iegūt nav iespējams.

Otra atbalstītā pretendente Elīna Bērziņa darbosies sociālā biznesa sfērā, radot zīmolu “Typical”, kas prezentēs dažādu Eiropas tautību spilgtākās iezīmes, iemūžinot tās melnbaltajās pastkartēs. Idejas autore uzsver, ka tieši melnbaltais noformējums un pastkartes stāsts ir tas, kas tai piešķir vērtību. Elīna stāsta, ka mūsdienās pasaulē arvien populārāka kļūst pastkartīšu sūtīšanas kustība, mēģinot izbēgt no elektroniskā laikmeta radītā bezpersoniskuma privātu vēstījumu nodošanā.

Abi pretendenti no Gulbenes domes iegūs finansējumu 2800 eiro apmērā. Papildus Gulbenes novada domes finansējumam uzvarētāji iegūst atbalstu no Latvijas Lauku konsultāciju centra un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora.

Gulbenes novada domes jaunatnes lietu speciāliste
Ilze Vanaga