pusdarg17.augustā Lubānas novada “Ezerniekos” pulcēsies 26 enerģiski un darbīgi uzņēmēji, kurus godināšanai izvirzījušas Vidzemes reģiona pašvaldības. Starp tiem ir arī uzņēmums no Litenes pagasta - SIA “Latvijas pusdārgakmeņi”.

Vidzemnieku Dārza svētki allaž bijuši gaidīts pasākums, jo tajā ik gadu atzinību par savu darbu saņem gan drosmīgi un idejām bagāti jaunie, gan arī jau sevi pierādījuši un stabilitāti ieguvuši uzņēmēji. Taču, kā atzīst iepriekšējo gadu stāstu varoņi, atrasties starp “savējiem”, kurus vieno neatlaidība, darba mīlestība un spēja uzdrīkstēties, iedvesmo un spēcina ne tikai tos, kas atrodas sveicēju pulkā, bet arī pašus uzņēmējus rosina turpināt iesākto, vienam no otra mācoties.

Vidzeme ir resursiem un čakliem cilvēkiem bagāta. To apliecina arī šī gada 26 stāstu varoņi, kuri metušies izaicinājumos, strādājuši pie sarežģītiem un laikietilpīgiem projektiem, izmēģinājuši ko jaunu un atšķirīgu. Šogad sveiksim: z/s “Sprogas” (Alūksnes novads), SIA “Gusts Apinis” (Amatas novads), Dinu Semjonovu (Apes novads), Ingu Loginu (Beverīnas novads), SIA “Valdeko” (Burtnieku novads), z/s “Kliģeni” (Cēsu novads), z/s “Jaunspieķi”(Cesvaines novads), SIA “K Laboratorija” (Ērgļu novads), SIA “Latvijas pusdārgakmeņi” (Gulbenes novads), Veltu Pētersoni (Jaunpiebalgas novads), z/s “Kaņepītes”(Kocēnu novads), Līgatnes dabas takas (Līgatnes novads), Daci Rudzīti (Lubānas novads), SIA Rezidence (Madonas novads), SIA Margold (Mazsalacas novads), z/s Tiltgaļi (Naukšēnu novads), SIA “Diļļu sēta” (Pārgaujas novads), z/s “Sillakas” (Priekuļu novads), z/s “Jaun-Ieviņas” (Raunas novads), SIA “Zaļās pēdas” (Rūjienas novads), SIA “Smiltenes koks” (Smiltenes novads), z/s “Lejas Ruķi” (Strenču novads), SIA “Mūrbūdu sidra darītava” (Valkas novads), SIA “Padtex Insulation” (Valmiera), SIA “Meļņi-3” (Varakļānu novads), SIA “RKB Brīvības” (Vecpiebalgas novads).

Pasākuma dienā pirmizrādi piedzīvos 26 video sižeti, kas veidoti par katru šī gada Vidzemes stāstu, kā arī pie lasītājiem dosies brošūra “Vidzemes stāsti 2018”, kurā apkopoti stāsti par neatlaidību, spītību, gudrību un risku. Pēc pasākuma sagatavotie informatīvie materiāli būs pieejami ikvienam interesentam gan Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv un Vidzemes Uzņēmējdarbības centra mājaslapā http://invest.vidzeme.lv, gan arī vietnē www.facebook.com (@VidzemesPlanosanasRegions).

Vidzemes veiksmes stāstu tradīcijas aizsākumi meklējami 2012.gadā. Apzinoties, ka visā pasaulē un arī Vidzemē vērojama tendence iedzīvotājiem aizplūst uz lielpilsētām, citiem novadiem un valstīm, atstājot lauku teritorijas mazāk apdzīvotas, VPR nolēma apzināt tos, kuri ar savu entuziasmu palīdz un iedvesmo vietējos iedzīvotājus.

Vidzemnieku Dārza svētkus organizē Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs.

Anita Āboliņa,
sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā