Atkritumu apsaimniekotājs SIA “Pilsētvides serviss" realizē autoparka modernizāciju Gulbenes novadā. Jau šobrīd atkritumu izvešanas brigādes izbrauc maršrutā uz jaunās, Eiropas standartiem atbilstošās mašīnas, kas nodrošinās sadzīves atkritumu izvešanu. Jaunās atkritumu izvešanas mašīnas cena pārsniedz 100 000 EUR, un tās galvenā priekšrocība ir minimālais kaitējums apkārtējai videi.

2

SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Kristīne Andrejeva skaidro, ka vismaz vienu jauno transporta vienību uzņēmums iegādājas katru gadu, tādējādi pamazām, bet regulāri atjaunojot atkritumu izvešanas mašīnu autoparku. Jaunā mašīna, kas turpmāk strādās Gulbenē, ir Euro 6 standartam atbilstoša un ir jaunākā savas paaudzes pārstāve. Pateicoties modernajam dzinējam, tiks būtiski samazināts piesārņojošo izmešu apjoms un degvielas patēriņš, turklāt mašīna rādīs ievērojami  mazāk trokšņu.

“Atkritumu biznesa ekoloģiskais aspekts mums ir ļoti svarīgs, tāpēc ikgadēji investējam līdzekļus uzņēmuma autoparka modernizācijai, kas ļauj samazināt transportlīdzekļu kaitīgu ietekmi uz vidi – mazāks degviela patēriņš, mazāk izmešu apjoms. Šobrīd Gulbenē darbojas divas atkritumu izvešanas mašīnas, vecāko no kurām mēs nomainījām pret jaunu, jaudīgu un videi draudzīgāku mašīnu. Autoparka modernizācija uzlabos arī to Gulbenes novada iedzīvotāju ikdienu, kuriem traucēja izvešanas rādītais troksnis, jo īpaši rīta stundās. Jaunā transporta vienība būs ievērojami klusāka, tādējādi mazinot neērtības iedzīvotājiem,” uzsver Kristīne Andrejeva.

Atgādinām, ka "Pilsētvides serviss" apkalpo Gulbenes novada iedzīvotājus un uzņēmējus kopš 2014. gada 18. oktobra. 2019. gada maijā ir noslēdzies kārtējais Gulbenes novada pašvaldības iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu, kurā atkārtoti uzvarēja “Pilsētvides serviss” un nākamos 7 gadus turpinās nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Gulbenes pilsētas un novada iedzīvotājiem. Tie gulbenieši, kuri vēl neesot pārslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, ir laipni aicināti darīt to elektroniski, sūtot e-pastu uz , vai klātienē mūsu klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 87C, Gulbenē, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00.

Olga Ribkina
Pilsētvides serviss
Sabiedrisko attiecību speciāliste