pilsetvideGulbenes novadā no 31.maija līdz 20. jūnijam notiks akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgās elektropreces (neizjauktā veidā)  pagastu teritorijās un šķiroto atkritumu laukumā 1.Maija ielā, bet lielgabarīta atkritumus šķiroto atkritumu laukumā 1.Maija ielā Gulbenē. Akciju organizē SIA “Pilsētvides serviss" sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību.

Nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas ir kā piemēram: ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, datori, monitori, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

 Nododot šos priekšmetus  iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas.

Lielgabarīta atkritumu ir atkritumi, kurus izmēra dēļ nevar ievietot ierastajā atkritumu konteinerā. Piemēram, nolietotas mēbeles, skapīši, gultas, paklāji, krēsli, matrači, citas mēbeļu daļas u.tml.

Akcijas norises vietas, kur nogādāt nederīgās elektropreces (neizjauktā veidā) atkritumus

Dace labots