JolantaVasara ar daudzpusīgām atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējām ir kārdinājums tēriņiem ikvienam jaunietim. Vai šajā vasarā ir iespēja apvienot atpūtu ar darbu – lietderīgo ar patīkamo? Lai atbalstītu jauniešu pirmās darba pieredzes gūšanu, Gulbenes novada lielākajā uzņēmumā SIA “Avoti SWF” rasta iespēja nodrošināt darbu līdz pat 60 jauniešiem jūlija un augusta mēnešos.

Tiem, kuri vasaras brīvlaikā ir iecerējuši nopelnīt 500 EUR (pirms nodokļiem) lielākiem vai mazākiem tēriņiem, ir  uzņēmīgi mosties laicīgi, uzsākot darbu no plkst. 7, lai veiktu mehāniskus, bet atbildīgus uzdevumus, piemēram, koka detaļu un produkcijas šķirošanu, produkcijas montēšanu, detaļu un izstrādājumu komplektēšanu, produkcijas pārvietošanu ražošanas cehos u.c. darbus – aicināti sazināties ar uzņēmuma pārstāvi zvanot 64471180 vai apmeklēt informatīvo dienu uzņēmuma telpās Lizumā, ceturtdienās plkst. 13:30 (iepriekš piesakoties).

Uzņēmīgākie no jauniešiem iemācīsies darba attiecību pamatprincipus, kas būs noderīgi pat ja nākotnē neplāno strādāt mēbeļu ražošanas nozarē, gūta pieredze sadarbības veidošanā un darba kultūrā 500 cilvēku kolektīvā.

Darbu iespējams izbraukāt ar sabiedrisko autobusu maršrutā Gulbene – Lejasciems – Lizums. Ja interesentu skaits būs liels, individuāli tiks izskatīta un risināta transporta iespēja citos maršrutos vai dienesta viesnīcas nodrošinājums.

Lepojamies, ka Lizumā ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi darbojas inovatīvs, Latvijā lielākais koka mēbeļu ražošanas uzņēmums -  tur ražotās mēbeles ir teju katrā mājā no Eiropas līdz Amerikai. Plašāka informācija par uzņēmumu un darba iespējām vasarā: www.avoti.lv, tālr. 64471180.

Prakses vietu un karjeras piedāvājums jauniešiem

Novērots, ka Gulbenes novadā ir liels enerģētiskais spēks, ko attīsta gulbenieši, uzsākot un turpinot uzņēmīgas iniciatīvas. Novērtējot ilgtspējīgo uzņēmējdarbības vidi un nenovērtējamo iespējas gūt pirmo pieredzi profesionālās prakses ietvaros, uz sadarbību individuālās sarunās izglītības pārvalde aicināja 10 profesionālās izglītības iestādes Vidzemē un Latgalē, lai palīdzētu sastapties darba devējiem un uzņēmīgiem audzēkņiem.

Jauniešiem profesionālās un augstākās izglītības programmas ietvaros ir iespēja izvēlēties prakses vietu kādā no 50 uzņēmīgajām darba vietām Gulbenes novadā tādās nozarēs kā –

mežizstrāde, kokapstrāde, lauksaimniecība, medicīna un zobārstniecība, viesmīlība, pārtikas pārstrāde, būvniecībai u.c. Prakses piedāvājums apkopots un pieejams tiešsaistē:

https://ieej.lv/gtMiA

Prakses vietu un karjeras piedāvājums jauniešiem regulāri tiks aktualizēts, tādēļ aicinām uzņēmējus izmantot iespēju kolektīvā uzņemt enerģiskus jauniešus, lai pieteiktu prakses vietu, aicinām aizpildīt aptaujas anketu: https://ej.uz/3a51

Jau 2021./2022.mācību gadā sagaidām interesantus no izglītības iestādēm, kuras ir ieinteresētas sadarbībai: Smiltenes tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Ogres tehnikuma, Ogres tehnikuma programmu īstenošanas vietas Rankā, Valmieras tehnikuma, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma. Praktikantu labsajūtai, tiek piedāvāta iespēja uzturēties dienesta viesnīcā un izmantot atpūtas, izklaides iespējas pilsētā.

Slēdzot līgumu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, uzņēmēji, vienojoties ar Profesionālajām izglītības iestādēm, var īstenot darba vidē balstītas mācības un saņemt finansiālu atbalstu, kas tiek nodrošināts ESF projekta SAM 851 «PROFESIONĀLO IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU AUDZĒKŅU DALĪBA DARBA VIDĒ BALSTĪTĀS MĀCĪBĀS UN MĀCĪBU PRAKSĒS UZŅĒMUMOS» ietvaros. Uzņēmējs, īstenojot darba vidē balstītas mācības projekta ietvaros, var saņemt kompensāciju par darbu ar profesionālās skolas audzēkni līdz 272,32 eiro mēnesī un finansējumu audzēkņa individuālo aizsardzības līdzekļu, nelaimes gadījumu, civiltiesiskās apdrošināšanas, obligāto veselības pārbaužu izmaksu, kā arī audzēkņa transporta un dienesta viesnīcas izmaksu segšanai. Audzēkņa darba vidē balstītu mācību vadītājam uzņēmumā nepieciešamā izglītība - pedagoģiskā kompetence (32 stundu apjomā), profesionālā izglītība nozarē vai 3 gadu pieredze uzņēmumā.

Par dalību projektā aicinām sazināties ar Vidzemes reģiona koordinatori Elīnu Vējiņu, rakstot uz e-pastu: vai zvanot pa tālruni: 20279914.

 

Liena Kazāka, Gulbenes novada pašvaldības

Attīstības un projektu nodaļas  uzņēmējdarbības konsultante,

Jolanta Zirne, Gulbenes novada Izglītības pārvaldes

izglītības metodiķe karjeras atbalsta jomā