Gerbonis mazsGulbenes novada pašvaldībā ir viens no draudzīgākajiem jauno uzņēmēju atbalsta pakalpojumu piedāvājumiem Vidzemē – pieejamais grantu finansējums ideju startēšanai ir 50 000 EUR gadā. No 2013.gadā grantu programmā atbalstīti 34 ideju autori. Darbības vēriens atšķirīgs – atsevišķas idejas guvušas nacionālu un starptautisku atpazīstamību, tiek paplašināts darbinieku loks, citas vienmērīgi turpina iesākto - dzīvesstila uzņēmējdarbības segmentā. 

Ar pašvaldības grantu finansējumu tiek atbalstītas jaunu produktu un pakalpojumu iniciatīvas, piemēram, 2020. un 2021.gadā atbalstītas tādas idejas kā: metāla un koka dārza mēbeļu ražošana “Pulverkrāsošana” (Tirzas pagastā),  “IGB oga” cidoniju pārstrāde (Lizuma pagastā), mājas gaļas kūpinājumi (Galgauskas pagastā), izveidots specializēts mīksto segumu tīrīšanas serviss “Clean box” (Gulbenes pilsētā), saldumu izlases “Gaisīgais gardums” ražošana (Lizuma pagastā), atpūtas vietu “Rubeņu rančo” Stradu pagastā un “Telpa mums” izveide (Gulbenes pilsētā) un citas idejas. Konkurss “Stareris” pamata vērtība ir novadnieku entuziasms strādāt un attīstīties novada teritorijā.

Turpinot iesākto, pamatojoties uz 2021.gada pirmā konkursa pieteikumu rezultātiem, pieejamais grantu finansējums ir 29 063,44 EUR. Konkursa nolikums paredz finansiālu atbalstu dzīvotspējīgām uzņēmējdarbības idejām pamatlīdzekļu u.c. materiālu iegādei līdz 5000 EUR, radot ne mazāk kā vienu jaunu, apmaksātu pilna laika darba vietu 3 gadu periodā.

Prieks, ka grantu konkurss ir ne tikai finansiāls atbalsts, bet arī emocionāls novērtējums no komisijas puses – ļaujot idejas potenciālam sevi pierādīt reālajā dzīvē. 2021.gadā pašvaldības atbalstu guva arī Ieva Anže, kura attīsta māksliniecisks keramikas trauku sērijas. Aceramics idejas autore atzīst: “Neticēju, ka, pieņemot izaicinājumu no Pierīgas pārcelties uz dzīvi Gulbenes novada, es spēšu tik ātri īstenot ilgi loloto ieceri par savu māla mākslas studiju. Dzīvojot lielpilsētas tuvumā, par grantu programmām pašnodarbinātības veicināšanai nebiju dzirdējusi. “Starteris” programma ir lielisks atspēriena punkts, lai sāktu darīt, lai attīstītos un noticēt sev, savām spējām. Ar šo programmu sajutos gaidīta Gulbenes novadā. ”

Ja arī Tev ir degsme uzsākt vai attīstīt ideju Gulbenes novadā, plašāk par konkursu un iespējām lasi http://www.biznessgulbene.lv sadaļā “Grantu konkurss”.

Novērtējot sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības idejas un to pozitīvo devumu lokāli un globāli, šogad konkursa vērtēšanā paredzēti labvēlīgi nosacījumi sociālo inovāciju ideju īstenošanai Gulbenes novadā. Ja Tev ir vīzija par dabai draudzīgiem produktiem vai jauniem pakalpojumiem noteiktām personu grupām, bet trūkst padoma kā tās īstenot - sazinies ar grantu konkursa kontaktpersonu, zvanot 64474920 vai sūtot jautājumus uz e-pastu .

No 2021.gada gulbeniešiem LIAA Biznesa inkubatora pakalpojumi ir kļuvuši pieejamāki. Pavasara pirmsinkubācijas programmai pieteicās 13 novadnieki. Ja arī Tu vēlies veidot savu produktu vai attīstīt pakalpojumu - izmanto LIAA Madonas biznesa inkubatora un Gulbenes atbalsta vienības konsultatīvo atbalstu 6 mēnešu apmācību periodā.  

EGLE E pakalpojumu autore Jūlija Barinska: “Pozitīvi novērtēju pirmsinkubācijas saturu, kas ne tikai atsvaidzina, bet arī pilnveido zināšanas par biznesa modeli, vērtību piedāvājumu, finansēm, zīmolu u.c. Novērtēju pieredzes apmaiņu ar citiem jaunajiem uzņēmējiem. Šī ir laba iespēja  pārbaudīt savas biznesa idejas dzīvotspēju, kā arī iegūt atgriezenisko saiti no LIAA Madonas biznesa inkubatora uzņēmēju kopienas.”

Kā pieteikties? Ieskaties: https://www.biznessgulbene.lv/zinas/params/post/3559662/ vai sazinies ar LIAA Madonas biznesa inkubatora Gulbenes atbalsta vienības vecāko projektu vadītāju Līgu Zvrigzdiņu, zvanot 2 6364580.

Liena Kazāka, Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante