Attēls: volejbola turnīrs „Viļņa Reinsona piemiņas kauss” dalībnieki

Pagājušajā sestdienā, 20. aprīlī savu divdesmit septīto gadskārtu svinēja volejbola turnīrs „Viļņa Reinsona piemiņas kauss”, kurš šogad kopā pulcēja rekordlielu komandu skaitu - 37 komandas no dažādiem Latvijas novadiem, Lietuvas un Igaunijas.

Turnīrs risinājās četrās vecuma grupās un uzvarētāju kausu D 50+ grupā izcīnīja Valmiera, D OPEN grupā Lizums,  K 40+ grupā Valmiera  un K OPEN grupā SK Lejasciems.

Galgauskas sporta zālē spēkiem mērojās dāmu D 50+ grupa. Komandas savstarpēji izspēlēja apli. Pirmajā spēlē Gulbenes dāmas ar rezultātu 1:2 atzina Valmieras pārākumu. Otrajā mačā Valmiera uzvarēja Narvas (Igaunija) volejbolistes, savukārt trešajā mačā gulbenietes ar rezultātu 3:0 bija pārākas pār Igaunijas vienaudzēm. Tādejādi par čempionēm kļuva Valmiera: Iveta Šteindāle, Vineta Čačka, Inese Kirilova, Inese Rieksta, Gunita Ķīvīte, Inga Skrinda un Karīna Putniņa, kura tika atzīta par D50+ grupas “MVP” jeb vērtīgāko spēlētāju. Otro vietu izcīnīja mājinieces – Gulbene: Solvita Vīcupa – Ulme, Inita Medne, Inese Ubaga, Liene Ķikuste, Daiga Ņikitina un Vera Terentjeva. Trešo vietu ieguva Narva: Valentīna Parubtsisena, Svetlana Važheva, Svetlana Mūūsepp, Natālija Ivanova, Anita Mihhejeva, Irina Kuzņecova, Tamāra Bužina un Elena Fjodorova.

Gulbenes BJSS sporta zālē un Bērzu sporta zālē spēkiem mērojās trīspadsmit sieviešu D Open grupas komandas. Komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās. Kā pirmās “izgāja” komandas Gulbene U20, VK Lazdukalns, Lizums un VK Gulbene, kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Savukārt astotdaļfinālā bija jācīnās astoņām komandām par iespēju turpināt cīņu ceturtdaļfinālā. Astotdaļfinālā Jēkabpils bija pārāka pār VK Saldus dāmām, Rietavas (Lietuva) guva pārsvaru pār IVI vienību, Madona svinēja uzvaru pār Viļķeni, bet SK Kuorsova pārspēja HETA volejbolistes. Turpinājumā sekoja ceturtdaļfināli. Gulbene U20 lika kapitulēt Jēkabpils komandai, Rietavas sīvā cīņā pārspēja VK Gulbene dāmas, Lizums svinēja uzvaru pār SK Kuorsovu, bet VK Lazdukalns lika piekāpties Madonas volejbolistēm. Sekoja pusfinālspēles. Pirmajā pusfinālpārī Lizums ar rezultātu 2:0 uzvarēja Rietavas komandu, savukārt otrajā pusfinālspēlē Gulbene U20 trešajā setā lika kapitulēt VK Lazdukalns spēlētājām. Mačs par trešo vietu izvērtās ļoti sīvs. Tikai trešajā setā noskaidrojās, ka bronzas godalgas D Open grupā šogad izcīnījušas Rietavas volejbolistes: Laura Žlibinaite, Karolina Lapinskaite, Erika Senkute, Agne Janušiene, Akvile Murauskaite, Evelina Tamošiene un Sigute Kažukauskaite. Cīņā par 1.vietu atkal tikās pērnā gada finālistes. Šogad notika līderu maiņa, kā rezultātā V.Reinsona kausu izcīnīja Lizuma dāmas. Komandas sastāvā spēlēja Mairita Buklagina, Arta Buklagina, Elīna Aģe, Dace Mikulāne, Madara Strade, Līva Sola, Valērija Raubiško un Anete Jukse. Otrajā vietā pērnā gada uzvarētājas –Gulbene U20 volejbolistes: Rēzija Ziediņa, Samanta Leona, Daniela Lūse, Anda Katane, Sonora Ziediņa, Jekaterīna Kate Ņikitina, Linda Puriņa, Katrīna Jekaterīna Moskalenko. Par D Open grupas “MVP” tika atzīta Erika Senkute no Rietavas komandas.

K 40+ grupā Stāķu sporta zālē spēkiem mērojās astoņas komandas. Pēc apakšgrupu spēlēm ceturtdaļfinālā VK Lazdukalns pārspēja ABIO vienību, Valmiera lika kapitulēt Bērzpilij, Jēkabpils pārspēja VK Saldus komandu, bet Nautrēni bija pārāki pār Priekuļu vienību. Pusfinālā ar rezultātu 2:0 Valmiera pārspēja Jēkabpili, savukārt VK Lazdukalns lika piekāpties Nautrēnu volejbolistiem. Mačā par trešo vietu ar rezultātu 2:0 Jēkabpils uzvarēja Nautrēnus un izcīnīja bronzas godalgas. Komandas sastāvā spēlēja: Aigars Ločmelis, Andrejs Ivanovs, Jurijs Naumovs, Vilnis Rubiķis, Mareks Ruzaiķis, Raivo Vilks, Aleksandrs Petrovičs. Spēle par pirmo vietu izvērtās finālcienīga, netrūka azarta, emociju un dramatisma. Trīs setu cīņā “V.Reinsona kauss” K 40+ grupā atkārtoti aizceļoja uz Valmieru. Komandas sastāvā spēlēja: Janeks Ekurs, Sandis Sprincis, Rinārs Teters, Aigars Brivna, Aigars Kalniņš un Austris Štāls. Sudraba godalgas izcīnīja VK Lazdukalns volejbolisti: Gatis Stepanovs, Linards Ludboržs, Oskars Donskojs, Valdis Šaplaks, Guntars Mass, Jevgēnijs Palancevičš, Gundars Kočāns un Ģirts Brakmanis, kurš tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju K 40+ grupā.

Gulbenes sporta centrā spēkiem mērojās trīspadsmit K OPEN grupas vīriešu komandas, kas tika sadalītas trīs apakšgrupās. Astotdaļfinālā komanda IVI trīs setos lika kapitulēt Stradu vienībai, Jēkabpils bija pārāka pār Trentino volejbolistiem, trīssetu cīņā Rietavas kapitulēja “Peldošā kumode” vienībai un Gulbene triumfēja pār Madonas komandu. Ceturtdaļfinālā VK Saldus uzvarēja Jēkabpils spēlētājus, SK Lejasciems lika piekāpties IVI vienībai, Gulbene sīvā trīssetu mačā  pārspēja Alūksnes volejbolistus, bet Viļķene trīs setu mačā triumfēja pār “Peldošā kumode” vienību. Pusfinālā VK Saldus pārspēja Gulbenes komandu, bet SK Lejasciems svinēja uzvaru pār Viļķeni. Spēlē par trešo vietu mājinieki – Gulbenes vienība izcīnīja uzvaru pār Viļķeni un ieguva bronzas godalgas. Gulbenes komandas sastāvā spēlēja: Dzintars Vasiļjevs, Kārlis Karolis, Nauris Pulkstenis, Jānis Bārdulis, Kristers Kanaviņš, Sandris Turlajs un Jānis Gabranovs.

Noslēdzošajā cīņā par “V.Reinsona kausu” cīnījās VK Saldus un SK Lejasciems. Kā jau visās iepriekšējās spēlēs, arī šajā uzvaru svinēja un pirmo vietu izcīnīja SK Lejasciems vienība, bet otrā vieta aizceļoja uz Saldu. Sudraba godalgas ieguva: Mikus Frīdmanis, Edijs Frīdmanis, Pauls Ņikitins, Māris Točs, Roberts Viens, Aigars Eglītis, Mikus Podkalns un Rihards Ulmanis. Zelta godalgas izcīnīja: Matīss Gabdulļins, kurš tika atzīts arī par K Open grupas “MVP”, Toms, Kalniņš, Edvīns Viguls, Aleksejs Formaņickis, Sergejs Bērziņš, Mārtiņš Naglis un Rihards Lazdiņš.

Paldies visiem, kas padarīja mūsu volejbola svētkus īpašus! Uz tikšanos nākošgad!