Laikā, kad visbiežāk nav pieejams savs ģimenes ārsts, - darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti iedzīvotājiem nepieciešamo padomu vienkāršu veselības problēmu gadījumā sniedz Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis +371 66016001. Konsultācija ir par brīvu. Zvanītājs maksā tikai atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem kā par zvaniem uz Lattelekom fiksēto tālruņa numuru Rīgā. Zvanīt var iedzīvotāji no visas Latvijas un no visiem telekomunikāciju operatoriem.

Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa +371 66016001 galvenais mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas konsultācijas un izglītojošus padomus, kā rīkoties vienkāršu saslimšanu gadījumos, kuru risināšanai bieži vien nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Ja, tomēr, pacienta sūdzību raksturs būs nopietns, zvanu pāradresēs neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Medicīniskos padomus iedzīvotājiem latviešu, krievu vai angļu valodā sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti, ārsta palīgi un medicīnas māsas.