Pašvaldības vadība sveic AS Rankas Piens

Par vietu, kur atrodas uzņēmums, var atrast vismaz 100 gadu senas vēstures liecības, ka šeit ir bijusi pienotava (Rankas moderniecība). Pēckara gados te bijusi Valmieras piena kombināta filiāle, vēlāk Rankas Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība. Šobrīd uzņēmums ir būtiski paplašināts, modernizēts.

Kā atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aldis Spalviņš: “Svarīgi ir visu laiku attīstīties, radīt ko jaunu tā atgādinot par sevi.”

Uzvaras gājiens Latvijā bijis ar Maizes jogurtu, kad pieprasījums pārsniedzis piedāvājumu. Tāpat arī lielajās siera vannās esot jaukts jogurts – pamatā persiku un zemeņu. Bija attīstības iespējas: 2004.gadā ekspluatācijā nodots pilnpiena produkcijas ražošanas cehs. 2000.gadu sākumā iegādātā universālā siera ražošanas prese agrāko 12 cilvēku darbaspēku nomainījusi uz 4 darbiniekiem. Mēnesī tiek saražotas apmēram 80 tonnas siera: Krievijas, Holandes Valmieras Ženēvas.

Bijis laiks, kad ražoti arī trīs veidu liķieri.

AS “Rankas Piens” ir vienīgie Latvijā, kas ražo rokforas sieru un ir lielākais Jāņu siera ražotājs.

Starp citu – vai zināji, ka Talsu ritulis pirmais tapa Rankā. Toreiz ražots ar nosaukumu “Rankas ritulis” (1998.gadā)?

Lielākais piena piegādātājs uzņēmumam ir ZS “Lācīši” ar 10 t piena dienā.

Uzņēmumam ir divas vairumtirdzniecības bāzes: Rēzeknē un Rīgā, kā arī veikali Gulbenē un Madonā.

Šobrīd uzņēmumā tiek ražots plašs produkcijas klāsts, ne tikai piena produkti (dažādu veidu sieri, pilnpiena produkcija), bet arī tiek pārstrādātas dzērvenes un ražota majonēze.

Lai top arvien jauni produkti patērētāju garšas kārpiņām!