Vizuālis: kultūras simpozijs aicina uz atvērtajām meistarklasēm

Kultūras simpozijs “Pētniecība. Iedvesma. Radīšana.” 

Kultūras simpozija ietvaros 24. augustā Stāmerienas pilī tiek organizētas divas publiskās meistarklases, kurās aicinām piedalīties jebkuru mākslinieku – interesentu.

Kultūras simpozijs - https://www.stamerienaspils.eu/lv/notikumi/kulturas-simpozijs-2023

Meistarklašu programma:

12.00 Meistarklase pie Peter Otlan (IT un LV). Akvarelis

14.00 Brīvs, pusdienas, atpūta

15.00 Meistarklase pie Alekseja Naumova (LV). Ainava

18.00 Muzikāls dienas noslēgums ar Francesco Cassissa (IT) “Dzeja mūzikā”, balss un ģitāra

Meistarklases un tikšanās ar mūziķi ir bez maksas.

Pašiem dalībniekiem jānodrošina nokļūšana uz un no Stāmerienas, ēdināšana un savi darba materiāli:

Petera Otlana meistarklasē - akvareļu papīrs, akvareļu krāsas, otas

Alekseja Naumova meistarklasē – gleznošanas materiāli pēc paša dalībnieka izvēles (krāsas, papīri, audekli vai lielāki kartoni gleznošanai, otas, trauciņi krāsu jaukšanai).

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 22. augustam. Vietu skaits ierobežots.

Anita Birzniece, birznieceanita@gmail.com, +371 26698096

Informācija par meistarklašu vadītājiem:

Peter Otlan – “Esmu dzimis Sanktpēterburgā. Mans vectēvs nāk no Latvijas, Gulbenes novada. Pēdējos 15 gadus dzīvoju un gleznoju Itālijā un Latvijā.” Zīmēšana vienmēr bija daļa no manas dzīves. Es gāju mākslas skolā Ļeņingradā (šodien Sanktpēterburgā). Man bija skolotājs, kurš mācīja izjust godbijību pret mākslas darbiem. Viņš mani iepazīstināja ar Ežēnu Fromentinu un viņa kaislīgajām attiecībām ar flāmu glezniecību. Bērna atmiņa izvēlas nejaušus mirkļus, bet es ļoti labi atceros konkrētu un spilgtu Rubensa gleznošanas tehnikas aprakstu: slīdošā roka iekaro šo lipīgo un nepaklausīgo masu, ko sauc par krāsu. Kā gleznotājs turpināju piedalīties Zaiceva skolas izstādēs, piedalījos dažās izstādēs Arhitektu namā Sanktpēterburgā un sadarbojos ar galerijām ārzemēs, tostarp Kingstonā, Kanādā. Tās galerijas īpašnieks nopirka manu darbu secību, kas gleznota ar akrilu. Mūsdienās daudzi mani darbi atrodas privātās kolekcijās Japānā, Kanādā un Vācijā.”

https://www.saatchiart.com/account/profile/1577453

Aleksejs Naumovs – “Viņš konsekventi darbojas ainavas žanrā, intensīvi glezno plenēros, turklāt, ne tikai siltajās Dienvideiropas zemēs, kur ciprešu tumšais zaļums kontrastē ar spilgto debesjumu, bet arī Latvijas krāsainajās vasarās un skaudrajās ziemās. Viņa darbu pamatā ir pārliecinošs un izsvērts triepiens, vitāls kolorīts un konkrētās vietas būtību tveroša kompozīcija.

Alekseja Naumova glezniecība ļoti pārliecinoši apliecina ainavas žanra aktualitāti arī 21. gadsimtā. Mākslinieka vitalitāte dzīvē atspoguļojas arī viņa gleznieciskajā valodā - triepienā, kompozīcijā un krāsu kolorītā. Ar apbrīnojamu talantu, tonāli smalku krāsu izjūtu, gaismu, telpu un atmosfērisku vieglumu mākslinieks atklāj pilsētu burvību.”

https://www.stamerienaspils.eu/lv/notikumi/izstades/121-domajot-par-lampeduzu-latvija-italija

Pasākumu organizē Stāmerienas pils sadarbībā ar biedrību “Radošā apvienība “Piektā māja”, Gulbenes Mākslas skolu,  Dantes Aligjeri biedrības Latvijas nodaļu un Latvijas Kultūras akadēmiju. Pasākumu finansē Gulbenes novada pašvaldība. Projektu “Kultūras simpozijs “Pētniecība. Iedvesma. Radīšana.”  finansiāli Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Uz tikšanos!