Projekti

Lai veicinātu bērnos izpratni par dažādām profesijām, nodrošinot iespēju klātienē tikties ar profesionāļiem un piedzīvot praktiski šīs profesijas caur radošām un aktīvām darbnīcām, radot produktus, Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze” jūlijā organizēja Karjeras vasaras dienas “Piedzīvojums ar sevi un tevi” 6-12 gadus veciem bērniem. Kopumā nometnē piedalījās 57 bērni.

Organizējot šādas aktivitātes, bērnos tiek rosināta apziņa par savām kompetencēm, proti, kas viņiem ir jāpilnveido, kāds darbs ir jāiegulda, lai nākotnē strādātu savā sapņu profesijā.

Bērni piedalījās šādās nodarbībās:

Profesija: Mākslinieks-keramiķis (Linda Lūse)“Iepazīsti ēnu teātri” (SIA B4Events, Edijs Frīdenbergs)Profesija: Fotogrāfs (IK foto, Agneta Bordāne)Profesija: Galdnieks (SIA RWW, Arvis Rubenis)“Profesionālais regbijs Latvijā” (Regbija Klubs “Valmieras Fēnikss”)“Augi upēs un dīķos – praktiskā nodarbība kā kļūt par biologu, kopā ar biologu Māri Olti”

Caur profesionāļu pieredzes stāstiem un praktiskajām nodarbībām, darbnīcām bērniem bija iespēja iepazīties ar dažādām profesijām, kā arī iegūt jaunas praktiskās iemaņas gan radot savus produktus (mobilā telefona turētājs, māla trauki, figūras, fotogrāfijas, ēnu teātra iestudēšana), gan piedalīties regbija treniņā un doties izzinošā pārgājienā gar vietējām upēm un dīķiem.

Gulbenes novada pašvaldība realizē projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr. 8.3.5.0./16/I/001, kura mērķis ir nodrošināt karjeras attīstības atbalsta pakalpojumu pieejamību vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī veicināt skolēnu informētību par tālākās izglītības iespējām un motivēt viņus veikt profesijas izvēli atbilstoši savām interesēm, spējām, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām. Vairāk par projektu ŠEIT.

log-esf.jpg

Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”