Projekti
seniori_ierodas.jpg

Jūnija pirmajās dienās projekta “Local and International Active Seniors” ietvaros Gulbenē ieradās brīvprātīgie seniori no Anglijas un Portugāles. Projekta mērķis ir veicināt brīvprātīgā darba attīstību cilvēkiem vecumā 50+ un organizācijās, kas uzņem brīvprātīgos.

 

Divas nedēļas seniori pavadīs Gulbenē, strādājot brīvprātīgo darbu. Aktivitātes plānotas gan bērnudārzā, gan dzelzceļa stacijā, gan sākumskolā, tāpat arī seniori piedalīsies bērnu vasaras nometnes organizēšanā. Brīvprātīgajiem no Anglijas tiek piedāvāta iespēja skolotājiem mācīt angļu valodu.

Savukārt nesen no Portugāles atgriezās arī mūsu novada brīvprātīgās seniores – Maija un Maruta. Tikšanās laikā, kas norisinājās Lizuma bibliotēkā, viņas stāstīja par sadzīvi un pieredzi, kas gūta, strādājot brīvprātīgo darbu Portugālē. Tur viņām bija nepieciešams darboties organizācijā, kas gatavoja pārtikas pakas cilvēkiem, kuriem tās būtu nepieciešamas. Viens no šķēršļiem ir bijis arī angļu valodas zināšanu trūkums, tomēr brīvprātīgās atzīst to, ka galvenais ir nebaidīties un runāt, jautāt var arī ar elektroniskā tulkotāja palīdzību. Galvenais ieguvums, ko minēja brīvprātīgās bija jauni draugi un kontakti, tāpat arī Maija un Maruta uzsver to, ka šīs iespējas, kas tiek sniegtas ir jāizmanto.

Aktivitātes notiek starptautiska projekta „Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) Nr. 2017-1-UK01-KA204-036596 ietvaros. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

seniors_active_web.jpg

 

co-fund_erasmus-1.jpg

 

 

Vanda Jurita Bariņa