Projekti

8.maijā pēc 1.stāva pārbūves, fasādes siltināšanas un jumta seguma nomaiņas projekta realizācijas simboliski tika atklāts Gulbenes 2.vidusskolas internāts, kurā tagad papildus ir pieejamas 6 istabiņas ar 15 gultasvietām. Viena no šīm istabiņām, tāpat kā sanitārais mezgls un ieeja ēkā, ir pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Internāta ēkai tika veikta jumta seguma nomaiņa, pārseguma siltināšana, ēkas fasādes siltināšana, pirmā stāva apkures, elektroinstalācijas nomaiņa un telpu pārbūve internāta vajadzībām. Ēka pēc būvdarbiem ekspluatācijā tika nodota jau šā gada sākumā, taču tikai nesen noslēdzās mēbeļu iepirkšana un 1.stāva telpu aprīkošana.

Gulbenes 2.vidusskolas skolotājas Evita Zālīte un Daiga Bleikša jau sākušas iedzīvināt jaunizveidotās istabiņas, uz sienām veidojot aplikācijas.

Tagad kopumā visā internātā ir 16 labiekārtotas istabiņas ar 45 gultasvietām. Turklāt katrā ēkas stāvā ir koplietošanas telpa ar virtuves zonu, duša un tualete. Skolēnu drošībai gaiteņos, virtuvē un citās koplietošanas telpās ir ierīkota videonovērošanas sistēma. Ēkas 2. un 3.stāvs tika pārbūvēts jau 2013.gadā, investējot Gulbenes novada pašvaldības un Gulbenes Rotari kluba līdzekļus.

Šobrīd internātā mitinās 16 skolēni. Gulbenes novada skolu audzēkņiem uzturēšanās internātā ir bez maksas – izdevumus sedz pašvaldība.

Internāta pārbūves kopējās izmaksas ir 257 954,53 eiro, savukārt aprīkojuma un mēbeļu iegādes izmaksas sastāda 42 045,47 eiro. Kopējā internātam plānotā summa projekta “Gulbenes novada vispārējo izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana” (Nr.8.1.2.0/17/I/013) ir 300 000 eiro, no kurām 85% plānots segt no Eiropas Reģionā attīstības fonda līdzekļiem, 3,75% - valsts budžeta finansējums, bet pašvaldības finansējums - 11,25%.

ieguldījums tavā nākotnē

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste