Projekti
log-esf.jpg

   Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/00123 ietvaros 143 Gulbenes novada jaunieši devās uz Rīgu, lai apmeklētu 24. starptautisko izglītības izstādi „Skola 2018”, kas norisinājās laikā  no 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

   Šeit vienkopus bija iespēja gūt plašāko informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs, izstādes apmeklētājiem tika piedāvāti dažādu profesiju meistarstiķi un paraugdemonstrējumi, konkursi un aizraujošas aktivitātes. “Skolas 2018” dalībnieki bija parūpējušies, lai apmeklētāji saņemtu ne vien izzinošu informāciju, bet arī kārtīgu prieka devu, piedaloties dažādās aktivitātēs un konkursos.

  Izstāde “Skola 2018” piedāvāja jauniešiem iespēju  iepazīt un izvēlēties piemērotāko mācību iestādi no daudzpusīgā vairāk nekā 140 Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Dānijas, Šveices, Nīderlandes, Krievijas, Kanādas, ASV, Austrālijas un Uzbekistānas dalībnieku piedāvājuma.

  Jaunieši atgriezās mājā, ieguvuši bagātīgu atziņu un pārdomu klāstu.

  Lūk, Lizuma vidusskolas jauniešu domugraudi pēc izstādes apmeklējuma:

- Uzzināju noderīgu informāciju, ieguvu skolu informatīvos bukletus, kur palasīt par iespējamajām studiju vietām. Tagad atliek vien izvēlēties.

- Izstādē man ļoti patika „Turības” stends. LU jauniešiem bija interesanta prezentācija. Bija iespēja grāmatu izstādē iepazīt jaunākās grāmatas. Ļoti patika šī diena. Noteikti paplašināja redzesloku.

- Patika iepazīt daudzos medicīnas koledžu stendus, paklausīties par piedāvātajām iespējām. Tādā veidā varēja izprast, ko katra no tām piedāvā. Patika iespēja iegūt skolu bukletus, kurus mājās var izpētīt.

- Atradu stendu skolai, uz kuru vēlos doties pēc vidusskolas un ieguvu atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem.

- Patika izstādē esošo cilvēku atvērtība, atsaucība.

- Bija daudz stendu, tāpēc grūti izvēlēties, pie kura iet. Patika jūrskolas stends, kur bija iespēja vērot, kā vadīt kuģi. Bija interesanti pildīt karjeras testu, lai noskaidrotu piemērotu profesiju.

- Uzzināju, ka var braukt mācīties uz ārzemēm. Pie ārvalstu skolu stendiem noskaidroju piedāvātās iespējas un studentu pieredzes stāstus.

- Aizraujoši bija tas, ka varēju iejusties ārsta lomā. Uzzināju daudz jauna par tām jomām, kas man interesēja. Tagad zinu savas izvēles iespējas, kas man nākotnē noderēs.

- Ļoti patika pie neatliekamās medicīnas palīdzības stenda. Interesanti bija uzzināt, ka tur darbs piemērots vīriešiem. Pie militāristiem varēja paņemt rokā ieročus, aplūkot tankus, klausīties viņu stāstījumā par darbu un pieredzi dažādās situācijās. Izstāde bija lieliska.

- Man bija konkrēts mērķis, dodoties uz šo pasākumu. Ieguvu informāciju par augstskolām, kurās es labprāt mācītos. Bija jauki uzdot jautājumus un sīkāk uzzināt atbildes par manu nākotnes profesiju.

- Izstāde „Skola 2018” man likās ļoti interesanta. Sapratu, ka patiesībā Latvijā ir daudz izglītības iespēju, tāpat kā ārvalstīs. Visvairāk interesēja iespēja gadu studēt Amerikā. Bija interesanti sarunāties ar cilvēkiem no ārvalstīm angliski. Priecājos par šo braucienu.

  Izstādi apmeklēja 23 Stāķu pamatskolas, 33 Lizuma vidusskolas, 40 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un 47 Gulbenes 2. vidusskolas vecāko klašu skolēni.        

   Izstādes “Skola” apmeklējums ir lieliska iespēja ikvienam jaunietim pašam noskaidrot, izzināt, iztaujāt, būt aktīvam un līdzdalīgam savas turpmākās izglītības izvēles procesa dalībniekam. Iespējams,  iedvesmojoties no šīgada izstādes apmeklētāju stāstiem, nākamgad šo lielisko iespēju izmantos vēl vairāk mūsu novada jauniešu.

Informāciju apkopoja Jolanta Zirne,
pedagogs karjeras konsultants