Darbs. Uzņēmējdarbība Grantu konkurss
Attēls: Gulbenes pilsētā uzstādīts jauns vides tūrisma objekts - inovatīva augu audzēšanas iekārta

Vietējais uzņēmums “Carbon Less Future” uzstādījis jaunu vides tūrisma objektu Gulbenē - inovatīvu augu audzēšanas konteineri. Tas atrodas pilsētas centrālajā parkā un ir pieejams ikvienam interesentam, kurš vēlēsies sekot līdzi dažādu koku sugu augšanai pilsētvidē.

Augu audzēšanas konteineris kā vides tūrisma objekts spēs piesaistīt un izglītot ne tikai vietējos pilsētas iedzīvotājus, bet arī tūristus, pētniekus, citus inovatīvu tehnoloģiju piekritējus un sabiedrību kopumā. Vides objekts būs pieejams apskatei kā dienā, tā arī naktī, jo visu augšanas procesu var ērti pārredzēt no ārienes. Ja interesents vēlēsies apskatīt konteineri no iekšpuses un sīkāk izzināt priedes stāda augšanas procesu - ekskursija iespējama, bet tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Konteineris ir pilnībā aprīkots ar inovatīvām tehnoloģijām, lai tas spētu darboties rūpīgi aprēķinātā trīs mēnešu laika posmā, sekmējot pilnu audzēšanas ciklu. Carbon Less Future biznesa attīstības un inovāciju vadītājs Aigars Jacuks: “Vēlamies parādīt, kā pilsētvidē iespējams izaudzēt dažādas augu sugas kontrolētā vidē - automātiski laistot un mēslojot, kā arī nodrošinot pienācīgu vidi augu attīstībai. Lai efektīvi izaudzētu dažādu augu sugas, izmantojam vertikālo audzēšanas metodi, kas gada laikā ļauj saražot 134 400 koku stādus, bet vienā konteinera audzēšanas ciklā - 33,600 vienības.”

Būtiski atzīmēt to, ka “Carbon Less Future” progresīvajai pieejai ir potenciāls būtiski ietekmēt vidi un sabiedrību kopumā. “Mūsu apņemšanās ir veicināt izaugsmi un inovācijas, vienlaikus sniedzot būtisku ieguldījumu ES taksonomijas vides mērķa - klimata pārmaiņu mazināšanā, tostarp, neradot būtisku kaitējumu videi un sasniedzot tehniskās pārbaudes kritērijus. Šobrīd konteinerī aug priedes, kuras vēlāk tiks iestādītas Gulbenes novadam piederošajos, kā arī Latvijas valsts mežos. Laika gaitā noteikti pievērsīsimies arī egles, lapu koku un dekoratīvo koku stādu audzēšanai,” stāsta Aigars Jacuks.

“Carbon Less Future” specializējas oglekļa emisiju samazināšanas risinājumos un iestājas par progresīvu tehnoloģiju izmantošanu vertikālās audzēšanas metodēs, jo kokiem ir izšķiroša nozīme veselīgu ekosistēmu un bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā.

www.clf.earth

Vides objekta attīstībai un stādu augšanas progresam būs iespējams sekot līdzi arī “Carbon Less Future” sociālajos medijos: