Projekti
karjeras_nedelas_logo.jpg

No 26. līdz 30.oktobrim Gulbenes novadā norisināsies Karjeras nedēļa “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”. Ņemot vērā valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežojumus, no iepriekš plānotajiem pasākumiem Karjeras nedēļas laikā Gulbenes novadā norisināsies:

1.-6.klašu skolēniem Projektu diena izglītības iestādēs uz vietas “Profesijas manā ģimenē (dzimtā)” (organizācijas formas un nedēļas diena- pēc skolu izvēles).Otrdien, 27.10., interaktīva diskusija vecākiem, skolotājiem, karjeras konsultantiem tiešraidē plkst.19.00-20.00, tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā "TavaiKarjerai". Diskusiju moderēs Edijs Bošs, tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezina, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā. Aicinājums izglītības iestādēm nodot informāciju vecākiem un skolotājiem!Trešdien, 28.10., interaktīva jauniešu diskusija tiešraidē 10.-12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem plkst.10.00- 11.00, tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā "TavaiKarjerai". Diskusiju moderēs Magnuss Eriņš, tajā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma "Blue Shock Race" dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā. Pasākuma laikā notiks video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstinās ar savu ikdienu un atklās, kas viņiem ir palīdzējis virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, kuros no apkārtējiem cilvēkiem ir bijis vērtīgi ieklausīties, kādi ir bijuši labākie saņemtie padomi u.c. Aicinājums organizēt 10.-12. klašu jauniešu pieslēgšanos diskusijai!!! Pēc skolas vēlēšanās, var aicināt arī 9.klašu skolēnus pieslēgties diskusijai.

Karjeras nedēļā plānotā Atvērto durvju diena Gulbenes novada uzņēmumos, Informācijas diena Ogres tehnikuma programmu īstenošanas vietā Rankā, Augstskolu diena klātienē Gulbenes novada vidusskolā nenotiks!

Šogad Karjeras nedēļas tēma ir jauniešu karjeras plānošanā iesaistīto pušu – skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, uzņēmumu un darba devēju – loma mērķtiecīgu karjeras lēmumu pieņemšanā.

Šī gada sauklis ar apakšvēstījumu ir “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”.

Plašāka informācija par Karjeras nedēļas norisi Latvijā ŠEIT.

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

log-esf.jpg

Jolanta Zirne,
Izglītības metodiķe, pedagogs karjeras konsultants
Gulbenes novada Izglītības pārvalde