Madonas_muzejs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs izsludina pieteikšanos izstādei “ZEME DEG”. Tiek aicināti Vidzemes reģionā dzīvojošiestrādājošie mākslinieki, pieteikt savus darbu izstādei, kura plānota 2023.gada pavasarī, atverot muzeja Izstāžu zāles pēc renovācijas.

Katra vieta rada savu ritma, krāsu un kontrastu izjūtu. Madonas ikdienas krāsas atšķiras no Gulbenes, bet Rūjienas no Valkas un Valmieras no Alūksnes. Vidzemes mākslinieku izstāde ir kopā sanākšana, savstarpējā satikšanās, arī jaunas iepazīšanās un savstarpējo krāsu sinerģija. Vidzemes mākslai ir sava garša, elpa un savs raksturs, kuru vēlamies parādīt prasīgajam apmeklētājam.

Izstādes tēma ir “ZEME DEG”, tā var tikt interpretēta visplašākajos formātos– kā reālie notikumi, kā ideja, kā asociācija, kā burtiska zīme, kā sajūtas, domas vai krāsas. Izstādes tēma izvēlēta, lai aktualizētu pasaulē un valstī notiekošos sāpīgos procesus -ekonomisko krīzi, nesaskaņas, COVID19, nelabvēlīgās situācijas ģimenēs, badu pasaulē, politisko spēku spēles, karus, plūdus, ugunsgrēkus, bezspēcību un citas lietas, kas mūsu sajūtās liek “zemei degt zem kājām”.

Tēma ir izvēlēta, lai aktualizētu un runātu par krīzes tēmām, kas ikdienā ir mums blakus esošas, un katram māksliniekam šī tēma var būt sava – iekšēja, ārēja, tuvāka vai tālāka, lokāla vai pasaulīga.

Izstādes tematika izvēlēta ar nolūku izglītot apmeklētāju par to, kā māksla un mākslinieki var runāt par neērtām vai ļoti aktuālām tēmām caur dažādiem izteiksmes līdzekļiem - glezniecības, grafikas, tēlniecības, keramikas, metāla, ādas, stikla, tekstila, fotogrāfijās, video un citām netradicionālām tehnikām un autortehnikām. Tāpat arī likt aizdomāties par to, cik daudz un dažādas ir problēmas, pie kurām ir jāstrādā, lai būtu gan iekšējs, gan pasaulīgs miers.

Izstādes norises vieta un rīkotājs 2022.gadā ir Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.

Visiem māksliniekiem, lai piedalītos izstādē ir jāaizpilda pieteikuma anketa  elektroniski: https://forms.gle/vPib6hy29G3f9jeGA

vai jānosūta e-pastā: elina.krupko@madona.lv līdz 2023.gada 31.janvārim.*

Sīkāk ar nolikumu var iepazīties pielikumā vai : http://www.madonasmuzejs.lv/

 Aicinām māksliniekus muzeja izstāžu zālēs iesniegt darbus līdz 20.februārim plkst.17:00. Iesniedzot darbus Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā uz darba, vai pie darba ir jābūt minētam autora vārdam, uzvārdam, darba nosaukumam un kontakttālrunim. Atbildīgā persona par darbu pieņemšanu ir mākslas nodaļas vadītāja Elīna Krupko (elina.krupko@madona.lv; 27637785) un izstāžu kuratore Ramona Zariņa(ramona.zarina@madona.lv).

 *Izstādes norises laiks var tikt mainīts, atkarībā no renovācijas darbu pabeigšanas.