Projekti
att

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Gulbenes novada skolēni, viņu ģimenes un skolotāji. Karjeras nedēļas laikā skolēniem bija iespēja iepazīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, savukārt vecākiem un skolotājiem – izvērtēt, cik daudz viņi zina par šo nozari, un saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. Gulbenes novadā Karjeras nedēļas ietvaros norisinājās vairāk nekā 30 pasākumi, kuros kopumā iesaistījās vairāk par 2000 dalībniekiem.

Arī šogad Karjeras nedēļas pasākumi norisinājās visā Latvijā, sadarbībā ar pasākumu organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs. Izvērtējot epidemioloģiskās drošības prasības, klašu ietvaros vai tiešsaistes pasākumos skolēniem bija iespēja uzklausīt savu skolu absolventu - IKT nozares profesionāļu stāstus, iepazīt profesiju aizkulises, veidot savus radošos darbus, izmantojot IKT prasmes, radīt sapņu amatus, piedalīties konkursos un dažādos citos pasākumos.

14. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Gulbenes novadā norisinājās attālināts pasākums Gulbenes novada skolu 9. un 11.-12. klasēm  "IKT joma Tavā izglītībā un karjerā. Kāpēc ne?" ZOOM platformā, ko organizēja Izglītības pārvalde un kurā piedalījās 403 dalībnieki no visām septiņām Gulbenes novada vispārizglītojošām skolām. Ar izglītības iespējām IKT nozarē jauniešus iepazīstināja Ogres tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Vidzemes Augstskolas pārstāvji, attālināti tika iepazīti Gulbenes novada uzņēmumi- “Grantiņi-1”, ZS ”Lācīši” un “Siluets”- un izzināts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantojums uzņēmumu ikdienas darbā. Pasākums tika straumēts Gulbenes novada youtube.com kontā un ir skatāms šajā saitē: https://ej.uz/r5b4

  Saistoši pasākumi norisinājās arī novada skolās. Par Karjeras nedēļas norisi var uzzināt skolu mājaslapās, piemēram, kā Karjeras nedēļa aizritējusi Gulbenes novada vidusskolā var uzzināt šeit: https://gnvsk.lv/2021/10/karjeras-nedela-gulbenes-novada-vidusskola/

Karjeras nedēļā tiešsaistē notika vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. 7. – 9. klašu skolēni un jebkurš cits interesents mācībstundā varēja izmēģināt radošo programmēšanu, apgūstot Javascript programmēšanas valodas pamatus. Diskusijā vecākiem tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Diskusijā jauniešiem vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā. Iespēju piedalīties VIAA organizētajos Karjeras nedēļas pasākumos izmantoja arī mūsu novada skolēni un viņu ģimenes.

 

Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši ideju hakatonā meklēja un radīja jaunus risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. Uzvaras laurus plūca Valmieras Viestura vidusskolas komanda “Discord kaķēni”, kuri ierosināja veidot jauniešiem saistošu un vērtīgu saturu TikTok vietnē.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs visā Latvijā notika arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa bija veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu norisinājās tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notika klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

 

Karjeras nedēļu VIAA īstenoja projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr. 8.3.5.0./16/I/00, ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

                                                         

VIAA ESF

                                                                                       Jolanta Zirne,  Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe karjeras atbalsta jomā,

                                                                                      Karjeras nedēļas_2021 koordinatore

        

Papildu informācija:

Lelde Bukovska,

Karjeras nedēļas 2021 Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 28247515, e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

Alise Serģe
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: +37167785462
e-pasts: alise.serge@viaa.gov.lv