Attēls: jauno dalībnieku uzņemšana pirmsinkubācijas programmā

Ar saukli “Tava komanda startam” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2023. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. martam sešu mēnešu apmācību programmā kopumā tiks uzņemti 250 biznesa ideju autori, tai skaitā Madonas biznesa inkubatorā paredzēts uzņemt 20 jaunus dalībniekus.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: ”Uzdrošināšanās sākt uzņēmējdarbību prasa pārvarēt aizspriedumus un potenciālos riskus, nebaidīties no neizdošanās un mērķtiecīgi virzīties uz jaunu panākumu sasniegšanu. Dalība biznesa inkubatoru pirmsinkubācijas programmā ir ne tikai pirmais nopietnais atspēriena punkts topošajiem uzņēmējiem, bet arī  ir viens no  inovatīvas un uz produktivitātes kāpināšanu orientētas uzņēmējdarbības ekosistēmas elementiem Latvijā, kas spēs nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Tāpēc nenovērtējami svarīga ir valsts palīdzība jaunas uzņēmējdarbības sākšanai un attīstīšanai”.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vai pakalpojums vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Programma ilgst sešus mēnešus un tās laikā dalībnieki piedalās apmācībās, apgūstot svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklē uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālās konsultācijās saņem mentoru atbalstu jau detalizēta rīcības plāna izstrādei biznesa idejas attīstīšanai.

Dalība programmā nodrošina arī pieeju ar biroja tehniku aprīkotām darba telpām jeb kopstrādei jebkurā no divpadsmit LIAA biznesa inkubatoriem un deviņām atbalsta vienībām, kā arī iespēju pievienoties lielākajai jauno uzņēmēju kopienai Latvijā.

“Katras biznesa idejas dzīvotspēja ir atkarīga no daudziem faktoriem, bet vissvarīgākais ir pats idejas autors un viņa mērķtiecība, drosme un spēja darboties. Prieks, ka pēc programmas absolvēšanas dalībnieki atzīst, ka saņemtās zināšanas ir palīdzējušas izveidot reālu rīcības plānu un noteikt prioritātes un virzienu, kādā turpmāk attīstīt savu ideju, kas nereti rezultējas arī ar uzņēmuma dibināšanu,” tā par līdzšinējo dalībnieku pieredzi saka LIAA Madonas biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmas vadītāja Līga Zvirgzdiņa.

Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. martam, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.

Visi interesenti, kas vēlas apgūt uzņēmējdarbības pamatus bez maksas un spert pirmos soļus sava biznesa attīstībā, tiek aicināti uz individuālajām konsultācijām ar pirmsinkubācijas programmas vadītāju Līgu Zvirgzdiņu, lai iepazītos ar programmas norisi un saņemtu informatīvu atbalstu pieteikuma aizpildīšanai. Pieteikties uz konsultāciju var, rakstot liga.zvirgzdina@liaa.gov.lv vai zvanot +371 26364580.

Kā arī 28. februārī plkst. 15.00 aicinām interesentus uz LIAA Madonas biznesa inkubatora atbalsta vienību Gulbenē, kas atrodas Rīgas ielā 47 (2. stāvā), lai uzzinātu vairāk par pirmsinkubācijas programmu, tiktos ar programmas absolventiem, kā arī lai uzdotu sev interesējošos jautājumus un satiktos ar citiem uzņēmīgiem cilvēkiem.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: https://www.liaa.gov.lv/lv/biznesa-inkubatori/par-projektu

Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ