Atkritumu šķirošana Akcija Elektropreces
Vizuālis: Pilsētvides servisa atkritumu akcija aprīlī

Gulbenes novada pagastu teritorijās no 1. līdz 30.aprīlim norisināsies akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas var nodot nederīgās elektropreces (neizjauktā veidā). Akciju organizē SIA “Pilsētvides serviss” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību.

Savukārt EKO laukumā  Gulbenē, 1.Maija ielā  6, tie iedzīvotāji, kam ir CSA līgums, elektropreces bez maksas var nodot visu laiku.

Lielgabarīta atkritumus (mēbeles, matrači, paklāji u.tml.) aprīlī bez maksas var  nodot tikai Eko laukumā 1.Maija ielā 6, Gulbenē.

Nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas ir, piemēram: ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, datori, monitori, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi, dekoderi un citas iekārtas.

 Nododot šos priekšmetus, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas.

Akcijas norises vietas, kur nogādāt nederīgās elektropreces (neizjauktā veidā)

Attēls: Lielgabarīta preču nodošanas punkti Gulbenes novadā