Projekti

Projekta “Local and International Active Seniors” Lizuma grupas dalībnieces Maija un Maruta 5.maijā devās divu nedēļu brīvprātīgajā darbā uz Lisabonu Portugālē. Abas strādā pārtikas bankā, kurā tiek piegādāti produkti no visas Lisabonas, sapakoti attiecīgajos daudzumos un tālāk nogādāti dažādām sociālajām institūcijām.

portu.jpg

Otrā  diena pārtikas bankā bija interesanta, ieradās ļoti daudz cilvēku, kuri vēlējās iepazīties ar brīvprātīgo darbu. Mums bija jārāda, ko daram un jāuzņemas atbildība, lai viss būtu akurāti salikts un saskaitīts. Maija saka, ka viņi bija ļoti skaļi, jo līksmoja par katru sapakoto konteineru, taču ļoti atvērti, smaidīgi, laipni un dzīvespriecīgi. Darbs ritēja ļoti ātri un diena paskrēja nemanot.  Mūsu galvenais darba vadītājs seniors Ernesto ir ļoti akurāts. Katram sadala savus pienākumus. Ja kaut mazākais sīkums ir salikts nepareizi, tā tūlīt tiek izlabots. Parūpējas arī, lai nenokavējam kafijas pauzi. Par Ernesto vienmēr dzirdamas labas atsauksmes no visiem brīvprātīgajiem.

portu1.jpg

Atšķirībā no Latvijas, Portugālē ir daudz melnādaino cilvēku  un, cik es novēroju, šeit nav  nekādas diskriminācijas. Šeit visu uzskata, ka ādas krāsai, nedz cilvēka izcelsmei, nav nozīmes; ja viņš runā portugāļu valodā, mācās portugāļu  skolās, pieņem  katoļu reliģiju un vēlas strādāt, tad visiem ir vienādas tiesības.

portu3.jpg

Brīvajā laikā portugāļu mentori izrādīja Lisabonas skaistākās vietas. Pilsēta  patiesi ir apbrīnojama sava skaistuma un izvietojuma dēļ. Portugālieši to sauc par „Pilsēta uz septiņiem pakalniem”. Mēs arī pabijām divos šādos pakalnos. Pilsēta izceļas ar sarkaniem dakstiņu jumtiem un baltām māju sienām,  skats kopumā atstāj neaizmirstamu iespaidu. Ekskursijas laikā mums bija iespēja ieskatīties vietējā tirgū, tas ir ļoti liels un cilvēku apmeklēts. Tipisks krāmu tirgus, visu, kas mājās vairs nav vajadzīgs, nes uz tirgu un pārdod. Apmeklējām arī galvenās mentores Anas dzīvokli, tādējādi mēs iepazināmies ar portugāļu tradicionālo dzīvokli. Tas ir ļoti mazs, tikai vienam cilvēkam, ļoti maza virtuve, šaura gara guļamistaba un maza telpa viesiem.

portu4.jpg

Ceturtdienas vakarā mums bija īpašs pasākums Multi Kulti. Uz pasākumu tika saaicināti visi brīvprātīgie, kas strāda Lisabonā un arī jaunie studenti, kuriem interesē brīvprātīgais darbs. Fridrihs no Vācijas prezentēja savu valsti, kur pastāstīja par valsts ekonomiku, mūziku, kultūru un savu māju pie  Rostokas. Pasākums bija interesants, pārējos iepazīstināja ar viesiem – mums un Londonas brīvpratīgajiem. Maija šajā pasākumā izcēlās, jo prata vāciski pareizi izlasīt tekstu.

Aktivitātes notiek starptautiska projekta „Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) Nr. 2017-1-UK01-KA204-036596 ietvaros. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

seniors_active_web.jpg

 

co-fund_erasmus-1.jpg

 

 

Projekta dalībniece Maruta