Projekti
k_1-1.jpg

Šovasar Gulbenes novada pašvaldība bērniem un jauniešiem piedāvā iespēju piedalīties Karjeras vasaras dienās “Piedzīvojums ar sevi un tevi”. Šo vasaras dienu ietvaros Stāķos notika karjeras dienas “Sāc ar sevi” 12-18 gadus veciem bērniem un jauniešiem, kuru laikā tika iepazītas dažādas profesijas, ka arī praktizētas sadzīvei nepieciešamās iemaņas, uzsvaru liekot uz pašapkalpošanās prasmēm.

Karjeras dienu dalībnieki iepazina profesijas un satika dažādu nozaru pārstāvjus – tēju un dabīgās kosmētikas ražotāju, jaunatnes darbinieku, aerobikas un SUP braucienu vadītāju, konditoru, ādas priekšmetu izgatavotāju un mākslinieku, flīžu mozaīkas meistaru, interjera priekšmetu ražotāju. Karjeras dienu dalībnieki tikās ar uzņēmējiem un dzirdēja viņu pieredzes stāstus, apmeklēja dažādas darba vietas un redzēja reālās darba vides. Pie mums viesojās arī skolēnu mācību uzņēmuma pārstāve Alvīne Ivanova, kura dalījās ar savu pieredzi un pastāstīja par savām gaitām uzsākot biznesu.

Šo dienu laikā dalībnieki labāk iepazina sevi, savas spējas un iespējas. Dalībnieki iejutās uzņēmēju lomā, iepazina produkta un pakalpojuma radīšanas ciklu, spēlējot biznesa simulācijas spēli komandās, kā arī praktiski darbojoties apguva prasmes, mācoties no profesiju pārstāvjiem.

Paralēli ar karjeru saistīto iemaņu apgūšanu, dalībnieki apguva un atkārtoja pašapkalpošanās prasmes – organizēja sadzīves darbu dalīšanu, gatavoja ēst, uzturēja kārtību norises vietā, un apguva citas prasmes.

Ļoti ceram, ka šis vasaras piedzīvojums bērniem un jauniešiem bija gan kvalitatīvi un interesanti pavadīts laiks, gan palīgs nākotnes izglītības un karjeras ceļā.

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

log-esf.jpg

Alise Rubene-Dūne