Iedzīvotāju informācijai NĪ nodoklis
Attēls: par nekustamā īpašuma saņemšanas iespēju elektroniski

Lai laicīgi sagatavotos 2024.gada nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu izsūtīšanai, aicinām iedzīvotājus pieteikties un saņemt to elektroniski.

Atgādinām, ka ikvienam iedzīvotājam – Nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam ir iespējams pieteikumu ērti aizpildīt elektroniski 3 soļos:

1. Nekustamā īpašuma īpašniekam portālā www.epakalpojumi.lv nepieciešams autentificēties izmantojot interneta bankas vai e-paraksta autentifikācijas rīku.

2. Sadaļā “Nekustamais īpašums” → “E-pasta un SMS pieteikums” nepieciešams norādīt pašvaldību, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru. Norādot mobilā tālruņa numuru, ir iespējams pieteikties SMS atgādinājumiem par NĪN samaksas termiņa tuvošanos. 

3. Apstiprināt ievadītās e-pasta adreses pareizību, atverot saiti saņemtajā e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā.

Ja īpašniekam nav elektronisku autentifikācijas līdzekļu, iesniegumu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski var aizpildīt pašvaldības klientu apkalpošanas centrā un pagastu pārvaldēs. Ja iedzīvotājam pieder vairāki īpašumi dažādās pašvaldībās, katrai pašvaldībai iesniegums jāsniedz atsevišķi.

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas pašvaldības fiziskām personām elektroniskā veidā nosūtījušas par 54 tūkstošiem vairāk nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu nekā pērn. 316 tūkstoši jeb 28,5% no fiziskām personām sagatavotajiem NĪN maksāšanas paziņojumiem ir nosūtīti uz e-pastu, bet 74 tūkstoši jeb 6,5% uz oficiālo e-adresi. Tomēr joprojām 709 tūkstoši NĪN maksāšanas paziņojumu fiziskām personām tiek sūtīti pa pastu, tai skaitā gandrīz 15 tūkstoši uz ārzemēm.

Iedzīvotāji joprojām ir kūtri elektronisko saziņas līdzekļu izmantošanā informācijas saņemšanā no pašvaldībām, līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana un piegāde pa pastu Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina  veiktie aprēķini. Vidēja izmēra pašvaldībām šīs izmaksas gadā ir ap divdesmit tūkstošiem eiro.