"Baltās trases" Slēpošana Sports
Gulbenes novada slēpotāji noslēdz “Balto trašu” sezonu

Lai gan šogad sniega sega vēl nav pametusi Latvijas teritoriju, Gulbenes novada slēpotāji “Balto trašu” sezonu noslēdza aizvadītajā sestdienā, kad pēc pēdējā ceturtā posma tika sumināti Gulbenes novada slēpošanas sacensību seriāla „ Baltās trases” godalgoto vietu ieguvēji. Šosezon norisinājās visas plānotās četras seriāla kārtas. Lai noskaidrotu ātrākos slēpotājus kopvērtējumā, tika vērtētas trīs labākās kārtas.

Visos četros seriāla posmos piedalījās deviņi sportisti: Ernests Berkolds, Arnis Čablis, Valters Vanags, Lauma Glāzniece, Anete Čable, Stefānija Buligina, Anitra Čable, Mārcis Glāznieks un Jolanta Pence.

Jaunākajā grupā meitenēm (2013.g.dz.un jaunākas) pārliecinoši par uzvarētāju kļuva Lauma Glāzniece,  otrajā vietā Anete Čable, bet trešā Stefānija Buligina (visas Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”). Arī zēniem šajā vecuma grupā viss goda pjedestāls lejasciemiešiem: pārliecinoši triumfēja Ernests Berkolds, otrajā vietā Daniels Biezais, bet trešo vietu ieguva Arnis Čablis.

2011.-12.gadā dzimušo meiteņu grupā uzvarēja Alise Vanaga, bet otrā – Mišela Tīna Berkolde (abas Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”). Zēniem ātrākais slēpotājs šosezon Jāzeps Kubuliņš, aiz viņa otrajā vietā Dāvids Stepe, bet trešais Miķelis Salmiņš (visi Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”).

Par 2009.-10. gadā dzimušo meiteņu grupas uzvarētāju kļuva Patrīcija Rutka (Gulbenes novada BJSS), otrajā vietā Marta Žīgure (Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”), bet godalgoto trijnieku noslēdza Agate Sīmane (Gulbenes novada BJSS), kura pēdējā posmā bija ātrākā savā vecuma grupā. 4.kārtas sacensībās šajā vecuma grupā trešo vietu ieguva Samanta Krūmiņa (Gulbenes novada BJSS). Zēniem pirmajā vietā kopvērtējumā Mārcis Glāznieks (Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”), viņš par uzvarētāju kļuva visos četros posmos. Otro vietu izcīnīja Raivo Berkolds, bet trešais Armands Rutkis (abi Gulbenes novada BJSS).

2006.-2008.gadā dzimušo meiteņu konkurencē kopvērtējumā uzvarēja Līva Salmiņa (Gulbenes novada BJSS). 4.posma sacensībās otro vietu ieguva Arta Jankava (Gulbene). Jauniešiem pārliecinoši uzvarēja Artūrs Filips Igaviņš (Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”). Aiz viņa otrajā pozīcijā Valters Osis (Gulbenes novada BJSS). Savukārt cīņa par trešo vietu sezonas garumā izrādījās ļoti sīva. Rezultātā bronzas godalgu izcīnīja Matīss Salmiņš, tikai par septiņiem punktiem pārspējot Adrianu Stepi (abi Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”), kuram nācās samierināties ar ceturto pozīciju.  Jāpiebilst, ka pēdējā posmā šajā vecuma grupā aiz A.F.Igaviņa un V.Oša trešo vietu izcīnīja Oskars Priedītis (Gulbenes novada BJSS).

Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Jolanta Pence (Gulbenes novada BJSS/ SK “Lejasciems”), savukārt vīriešiem uzvarēja Dāvis Ende (Gulbenes novada BJSS). 4.posmā otro vietu izcīnīja Intars Reimandovs (Karkass.lv).

S 40 grupā par uzvarētāju kļuva Līga Berkolde (Beļava), otrajā vietā Dana Puidze (SK “Lejasciems”, bet trešā Linda Jankava (Gulbene), kura slēpotāju saimei piebiedrojusies šosezon. Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Antis Zunda (Gulbene), otrais – Jānis Ģērmanis (Stāmeriena), kurš bija uzvarējis pirmajos posmos, bet rezultātā pietrūka vienas ieskaites, trešajā pozīcijā Guntars Sīmanis no Beļavas. Pēdējā posmā šajā grupā otro vietu ieguva Jānis Jankavs (Gulbene).

Tika sveikts arī jaunākais dalībnieks Haralds Sīmanis no Beļavas, kurš piedalījies divos posmos.

Tā kā marta mēnesis solās būt sniegots, Gulbenes novada Sporta pārvalde plāno “Olimpiskā mēneša 2023” ietvaros organizēt 26.martā slēpošanas pārgājienu.