Projekti
log-esf.jpg

2018. gada 8. martā Sveķu internātpamatskolas profesionālās pamatizglītības programmu „Būvdarbi” skolēni devās uz Rīgu, lai apmeklētu būvniecības nozares izstādi „Māja I 2018”. Izstādes apmeklējums tika organizēts  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

t_2b085889-7025-41f2-a18e-5d97aa39c805.jpg
t_4942d4a2-e4b0-4881-aeab-85a5fe32eb8c.jpg

 “Māja I” ir vadošā būvniecības industrijas izstāde Baltijas valstīs, kas piedāvā jaunākos būvniecības nozares produktus un pakalpojumus – no instrumentiem līdz celtniecības tehnikai, no projektēšanas līdz celtniecībai, no sanitārtehnikas un siltumtehnikas līdz mājas tehnoloģijām un iekārtām, no apgaismojuma līdz elektroinstalācijas materiāliem.

Kaut gan izstādi apmeklējām atklāšanas dienas pirmajās stundās, jau tad netrūkta izstādes apmeklētaju, kas aplūkoja stendus vēl pie ieejas, kur var aplūkot siltumnīcas, terases, dārza mājiņas. 

Aplūkojām zem zemes ierokamo pagrabu, kuru var ne vien redzēt no ārpuses, bet pat iekāpt tajā un palūkoties, kāds tas izskatās iekšpusē.

Interesantas bija moduļu mājas, kas kā klucīši tiek saliktas uz vietas, neliekot pasūtītājam gaidīt gadu vai pat ilgāk, kad varēs dzīvot jaunajā mājā. Aplūkot varēja ne tikai būvniecības materiālus, bet arī redzēt pašu acīm, kā izskatās gatavā māja.

Izstādē bija pārstāvēti dažādi elektroinstrumenti. Kā vienu no interesantākajiem risinājumiem var minēt akumulatoru skrūvmašīnu, kas tiek vadīta ar telefona aplikācijas palīdzību.

Skolēniem, kuri apgūst  profesionālās pamatizglītības programmu speciālajā izglītībā „Būvdarbi”, šī bija vērtīga pieredze un iespēja iepazīt nozares aktualitātes, pētīt profesijas, kas pārstāvētas Latvijas tirgū būvniecības nozarē, piedalīties praktiskos semināros. Izstādi apmeklēja 13 Sveķu internātpamatskolas  izglītojamie.

Paldies skolotājam Artūram Dičam par atbalstu skolēniem, apmeklējot izstādi!

Sveķu internātpamatskolas pedagogs karjeras konsultants Inta Ceriņa