Izglītības ziņas

14.novembrī tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēs Lizuma pamatskolu un Balvu Valsts ģimnāziju.

 Latvijas Republikas Satversmes simtgadei veltītās izglītojošās kampaņas "Es, Tu un Satversme" ietvaros J.Bordāns tiksies ar devīto klašu skolēniem, lai  vieslekcijas veidā iepazīstinātu ar Latvijas valsts pamatlikumu, tajā nostiprinātajām vērtībām, kā arī ar jurista profesiju.

 Izglītojošo kampaņu devītajām klasēm organizē Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija un tās mērķis ir veicināt jauniešos izpratni par demokrātisku sabiedrību un tiesisku valsti.

 Kampaņas rudens posmā Satversmes vēstnešu vieslekcijas skolās norisinās no 10.oktobra līdz 18.novembrim. Kampaņā iesaistījušies juristi no Eiropas Savienības tiesas, Satversmes tiesas, Valsts prezidenta kancelejas, Saeimas, augstskolām, Augtākās tiesas, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja, tiesām, advokātu birojiem, Tieslietu ministrijas un tās padotības iestādēm.

 Šogad pavasarī vairāk nekā 100 Satversmes vēstneši devās uz skolām visā Latvijā un runāja ar jauniešiem par Satversmi. Kopumā kampaņas pavasara posmā piedalījās vairāk nekā 6700 skolēni no 132 skolām un Satversmes vēstneši aizvadīja 190 vieslekcijas.

 Savukārt rudens posmā vieslekcijām ir pieteikušās 133 skolas no visas Latvijas: 28 novadiem un 7 pilsētām.

Plašāka informācija:
https://www.tm.gov.lv/lv/jaunums/sacies-rudens-celiens-izglitojosajai-kampanai-es-tu-un-satversme