Tūrisms
Afiša: koncerts "Saules mūzika" Stāmerienas pilī

17.jūnijā no plkst. 9:00 līdz 13:00 centrālajā skvērā Gulbenē notiks ikmēneša Zaļais tirdziņš. Ikviens aicināts baudīt tirdziņa atmosfēru un iegādāties dažādus gardumus un noderīgas lietas. Tirdziņā produkciju piedāvās tirgotāji gan no Gulbenes, gan arī citiem Latvijas novadiem. Varēs iegādāties amatnieku un rokdarbnieku piedāvātos meistardarbus, mājražotāju un zemnieku saražoto produkciju, kā arī stādaudzētāju izaudzētos stādus un grieztos ziedus. Tirgotāji aicināti pieteikties līdz 15.jūnija plkst. 17:00 pa tālruni 20277265 vai rakstot e-pastu uz turists@gulbene.lv.

Aizrautīgi iestartējot vasaru, 20.jūnijā, ikviens gan liels, gan mazs aicināts piedalīties velobraucienā “Pretī Saulgriežiem ar velo” no Gulbenes līdz Litenei un baudīt Gulbenes novada skaistumu Vasaras saulgriežu noskaņās. Brauciens startēs plkst. 18:00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas, un tā maršruts virzīsies pa bijušo dzelzceļa līnijas posmu jeb zaļo dzelzceļu. Dalība tajā būs bez maksas. Maršruta kopējais garums būs apmēram 20 kilometri. Braucienu vadīs novadniece, aktrise Aija Dzērve. Tā laikā paredzēti divi pieturas punkti, kuros būs iespēja mazliet atvilkt elpu un ieklausīties Aijas Dzērves pieredzes stāstos par Gulbenes novadu, aktrises profesionālo karjeru, kā arī Vasaras saulgriežu svinēšanu un tradīcijām. Brauciena finišs paredzēts pie Litenes muižas, kur visus dalībniekus gaidīs īpaši sarūpēts cienasts. Lai braucienam radītu vēl īpašāku noskaņu, tā dalībnieki aicināti ievērot dreskodu – dodoties braucienā, izvēlēties apģērbu atbilstoši Vasaras saulgriežu noskaņām un galvā liekot puķu vai ozollapu vainagu. Interesentiem, kam nav pašiem sava velosipēda, bez maksas būs pieejami nomas velosipēdi. Velosipēdu skaits – ierobežots. Tiks nodrošināts arī transports gan pašu dalībnieku, gan velosipēdu nogādāšanai atpakaļ Gulbenē. Braucienam obligāti jāpiesakās iepriekš līdz 18.jūnijam (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/preti-saulgrieziem-ar-velo. Sīkāka informācija par velobraucienu t. 26557582. Velobrauciens tiek organizēts Pārrobežu sadarbības programmas 2014. -2020. gadam atbalstītā projekta Nr. LVIII-069 “Latvijas Zaļie ceļi” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Gulbenes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli. (pieteikšanās noslēgusies)

Līdz pat 28.oktobrim ikviens aicināts iesaistīties Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2023”. Akcijā kopumā piedalās 57 Latvijas pilis un muižas, no kurām trīs ir no Gulbenes novada: Stāmerienas pils, Litenes muiža un Rankas muiža. Akcijas noteikumus un dalībnieku kartes atrodamas mājaslapā www.pilis.lv un pie akcijas dalībniekiem. Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds, uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki.

16. un 17.jūnijā Stāmerienas pilī viesosies starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls

“Laiks dejot 2003”, kurā savus priekšnesumus sniegs viesi no Gruzijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, kā arī no Latvijas. Festivāls ir tupinājums Gulbenes novada pašvaldības un

Latvijas Kultūras akadēmijas sadarbībai. Informācijai par koncerta laiku lūgums sekot līdzi Stāmerienas pils “Facebook” kontā: facebook.com/stamerienapalace

Saulgriežu vakarā, 21.jūnijā, plkst. 20:00 Stāmerienas pilī uz koncertu “Saules mūzika” aicina Rihards Plešanovs (klavieres) un Annija Iļjenko (flauta), kuri izpildīs Jāzepa Vītola, Arvo Pērta, Johana Sebastiana Baha, Antonio Vivaldi, Filipa Glāsa, Johanesa Brāmsa un citu autoru mūziku. Savukārt saulei rietot, Stāmerienas pils parkā tiks atklāta Ivara Drulles izstāde “Sevišķi grandiozs vakars”. Ieejas maksa - 15 EUR. Biļetes var iegādāties iepriekš “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Stāmerienas pils visiem vēl lustīgus Līgo svētkus! 23. un 24.jūnijā pils būs slēgta, bet ikviens aicināts baudīt pils parka burvību, savukārt 25.jūnijā visi līgotāji jau atkal būs gaidīti doties nesteidzīgās pastaigās arī pa Stāmerienas pili.

Izglītojošajā un interaktīvajā centrā (IIC) “Dzelzceļš un Tvaiks” no 12.jūnija durvis ver jaunā izlaušanās istaba "Ores apmātība". Tā ir aizraujoša piedzīvojumu spēle, kas paredz vienas stundas laikā atrisināt dažādus āķīgus jautājumus, atslēgt vairākas atslēgas un izkļūt no telpas, kurā esi ieslēgts. Spēlē varēs piedalīties līdz pieciem dalībniekiem. Ikviens aicināts izzināt un atšķetināt, kādi notikumi un stāsti slēpsies aiz slēgtajām durvīm. Pieteikšanās spēlei pa tālruni 25448661. Dalības maksa komandai (līdz 5 personām) - 25 EUR.

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” aicina arī gan lielus, gan mazus viesoties centrā un darboties ar interaktīvajām ierīcēm. Centrs ir atvērts septiņas dienas nedēļā. No pirmdienas līdz sestdienai tas apmeklētājus uzņem no plkst. 10:00 līdz 18:00 un svētdien – no plkst. 10:00 līdz 15:00. 23. un 24.jūnijā centrs būs slēgts, bet 25.jūnijā tas gaidīs ikvienu, kas vēlas izzināt dzelzceļa pasauli.