Datums 10.–11. decembris, 2022
Laiks10.00–17.00
Vieta Gulbenes sporta centrs, Skolas 12A

Fotoattēlā varētu būt bumba un teksts

Gulbenes novada 2022./23. gada sezonas atklātais basketbola čempionāts vīriešu komandām

Nolikums

MĒRĶIS UN UZDEVUMI

Mērķis - sekmēt basketbola attīstību un popularitāti Gulbenes novadā.

Uzdevumi:

Noskaidrot Gulbenes novada 2022./23. gada sezonas atklātā basketbola čempionāta labākās komandas vīriešiem.

Popularizēt basketbolu Gulbenes novada iedzīvotāju vidū.

Sekmēt čempionāta dalībnieku meistarības izaugsmi, piesaistot kaimiņu novadu komandas.

LAIKS UN VIETA

Čempionāts notiek no 2022. gada 10.-11.decembra līdz 2023.gada februārim. Spēles notiek Gulbenes sporta centrā, Skolas 12A, Gulbene un BJSS sporta zālē, Skolas 10A, Gulbene. Spēles notiek pēc apstiprināta spēļu kalendāra, kas tiks izstrādāts pēc pieteikto komandu skaita un izsūtīts komandu pārstāvjiem līdz 5.decembrim.

VADĪBA

Čempionātu organizē Gulbenes novada Sporta pārvalde sadarbībā ar Gulbenes novada BJSS un biedrību “Gulbenes buki”. Sacensību galvenais tiesnesis Lauris Krēmers.

Čempionāta galvenais tiesnesis atbild, lai sacensības noritētu saskaņā ar nolikumu, atbilstoši starptautiskajiem basketbola spēles noteikumiem.

Sacensību tiesāšanu un sekretariāta darbu veic uz konkrētām spēlēm galvenā tiesneša nozīmētie tiesneši.

DALĪBNIEKI

Dalībai čempionātā komandas sastāvā drīkst pieteikt 12 spēlētājus.

Komandā iekļaujami dalībnieki, kuri dzimuši ne agrāk kā 2008.gadā. Jaunākiem dalībniekiem atļauts piedalīties ar vecāku rakstisku atļauju.

Čempionāta laikā spēlētājiem komandas mainīt aizliegts.

Komanda spēlē vienādās sporta formās ar skaidri saredzamiem spēlētāju numuriem priekšpusē un aizmugurē.

SACENSĪBU NORISE

Spēles notiek pēc starptautiskiem FIBA noteikumiem.

Atkarībā no pieteikto komandu skaita, tiks noteikta spēļu sistēma un kārtība.

Atkarībā no pieteikto komandu skaita (vismaz 8 komandas), komandas var tikt sadalītas apakšgrupās. Play off izspēles kārtība tiks noteikta pēc pieteikto komandu skaita.

Spēles ilgums 4 x 10 minūtes - ar pārtraukumu (5 min) pēc 2 ceturtdaļas. Spēles ilgums var tikt mainīts, atkarībā no pieteikto komandu skaita (ja vairāk par 6 komandām).

ĪPAŠIE NOSACĪJUMI

Spēles notiek ar organizatoru bumbām.

Diskvalificējošās piezīmes gadījumā (par apzinātu rupjību) komanda tiek sodīta ar naudas sodu 20, EUR. Īpaši rupju pārkāpumu gadījumā dalībnieks var tikt diskvalificēts līdz čempionāta beigām.

Protests iesniedzams rakstiski galvenajam tiesnesim 1 stundas laikā pēc spēles beigu signāla. Protestu izskata čempionāta žūrija, kuru vada galvenais tiesnesis, un tās sastāvā ietilpst ne mazāk kā 3 pārstāvji no čempionātam pieteiktajām komandām.

Spēļu kalendārā izmaiņas netiks pieļautas. Ja kādu no komandām neapmierina paredzētās spēles laiks, tā vienojas ar galveno tiesnesi un pretinieka komandas pārstāvi vismaz trīs dienas pirms attiecīgās spēles un izspēlē citā laikā.

Par uzvarētu spēli komanda saņem 2 punktus, par zaudētu spēli – 1 punktu, bet neierašanās gadījumā 0 punkti.

Ja divām vai vairākām komandām ir vienāds punktu skaits, vietas attiecīgi nosaka:

1. pēc savstarpējo spēļu rezultāta;

2. pēc iegūto un zaudēto punktu starpības savstarpējās spēlēs;

3. pēc iegūto un zaudēto punktu starpības visās spēlēs.

Par neierašanos uz spēli komanda tiek sodīta ar naudas sodu 20,- EUR.

Atkārtotas neierašanās gadījumā komanda no čempionāta tiek izslēgta.

Visi nolikumā neizskatītie gadījumi tiek traktēti pēc pastāvošajiem FIBA noteikumiem.

Nolikumā neatrunātas un atsevišķu gadījumu neparedzētas situācijas tiek risinātas tieši sacensību laikā, pieņemot konkrētus lēmumus, t.sk. komandas sods par attiecīgās komandas līdzjutēju vai spēlētāju neētisku uzvešanos u.c. līdzīgu situāciju pārkāpumi.

Gulbenes novada komandām basketbola čempionātā dalības maksa 50,00 EUR. Citu novadu komandām dalības maksa čempionātā ir 100,00 EUR. Dalības maksa jāsamaksā līdz otrajam komandas sabraukumam.

PIETEIKUMI

Iepriekšējie komandu vārdiskie pieteikumi(sk.pielikumā)  jāiesniedz līdz 2022.gada 27. novembrim, e-pasts: lauris.kremers@gulbene.lv (t.28606972).

Dalībnieki vārdiskajā pieteikumā ar parakstu apliecina, ka atbild par savu veselības stāvokli un ka nav iebildumu pret personīgo datu (vārds, uzvārds, dzimšanas gads) un fotogrāfiju publicēšanu interneta vietnēs www.gulbene.lv un www.dzirkstele.lv un sociālajos tīklos.

Parakstīts komandas vārdiskais pieteikums jāiesniedz līdz komandas pirmajai spēlei.

Komandas pārstāvis spēlētājus spēles protokolā ieraksta ne vēlāk kā 15 minūtes pirms spēles sākuma.

Čempionāta laikā papildināt komandas sastāvu nav atļauts.

APBALVOŠANA

Čempionāta 1.-3. vietu ieguvējas komandas saņem kausus un spēlētāji tiek apbalvoti ar medaļām.