Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādes skolotājai Solvitai Bošai bija iespēja doties dažu dienu ilgā studiju vizītē uz pirmsskolas izglītības iestādi „Escuela Infantil el Bosque de Darwin” (Darvina mežs) Spānijā, Granādā, kuru apmeklē bērni vecumā no 4 mēnešiem līdz 3 gadiem.

„Piedalīšanās šajā mobilitātes projektā man bija milzīga uzdrīkstēšanas, jo nekad līdz šim nebiju ceļojusi viena. Taču tagad ir milzīgs gandarījums, ka neatteicos un izdarīju to. Tas deva lielāku ticību saviem spēkiem, kā arī, protams, jaunus iespaidus un idejas turpmākajam darbam. Piemēram, praktiskas idejas radošajiem darbiņiem kopā ar bērniem un telpu noformējumam. Divas dienas man bija iespēja vērot izglītības iestādes dienas ritmu. Tieši tur es pamanīju vislielāko atšķirību salīdzinājumā ar mūsu bērnudārziem. Tur nav atsevišķu nodarbību, un laiku līdz pusdienām skolotājas saplāno pašas. Ieteicamais laiks, ko bērni drīkst pavadīt skoliņā ir ne vairāk kā 8 stundas. Tur cilvēki tik ļoti nesatraucas par dažādiem nebūtiskiem sīkumiem, netērē savu enerģiju perfektam gala rezultātam, bet vairāk izbauda procesu. Šajā skoliņā ir arī daudz un dažādi dzīvnieki, piemēram, aitas, vistas hameleoni, bruņurupuči. Skolotājas kopā ar bērniem baro šos dzīvniekus. Interesanti ir tas, ka bērniem un arī skolotājām ir speciāls apģērbs, ko no rīta uzvelk, lai var droši darboties ar krāsām, līmi un citiem materiāliem un neuztraukties par savām drēbēm. Ļoti patiktu, ja kaut ko līdzīgu izdotos realizēt arī pie mums,” stāsta S.Boša.

Studiju vizīte organizēta projekta “Mobilitātes projekts sākumskolas un pirmsskolas izglītības attīstībai Gulbenes novadā” (Nr. 2017-1-LV01-KA101-035238) ietvaros. 

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Attēls

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste