25. janvārī 11 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas tehniskās jaunrades centra  “Dinamika” dalībnieki devās uz Latvijas Robotikas čempionāta posmu Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā. “Dinamiku” pārstāvēja GNVĢ, Gulbenes 2.vidusskolas un Tirzas pamatskolas skolēni. Skolēnus pavadīja skolotāji Dzintars Ziediņš un Jānis Strods. Skolotājs Jānis piedalījās robotu līnijsekošanas (studenti/amatieri/profesionāļi) un mini sumo (studenti/amatieri/profesionāļi) kategorijās.

Lego sumo (1. – 5. kl.) kategorijā startēja Toms Marks Salenieks 3. klase, Tirzas pamatskola.

Pirmais no mūsu komandas sacensības uzsāka Toms Marks Salenieks. Pavisam kopā startēja 8 apakšgrupas, katrā apakšgrupā 7 - 8 dalībnieki. Tomam veicās, un pēc sīvām cīņām apakšgrupas turnīru Toms noslēdza 1. vietā. Bija izcīnīta vieta starp 16 labākajiem dalībniekiem, kuri sacensības turpināja izslēgšanas turnīrā. Starpbrīdi dalībnieki izmantoja robota akumulatora baterijas lādēšanai, dažādu tehnisku problēmu novēršanai. Tālāk sekoja izslēgšanas turnīrs, kurā Toms atzīstami cīnījās ar pieredzējušākiem pretiniekiem. Lielu atbalstu Tomam visā turnīrā sniedza komandas biedri Aigars Lietiņš un Valērijs Leons, pamācot dažādas taktiskās viltības, kā arī tika sniegta Madaras un Hermaņa palīdzība tehniskajā pārtraukumā. Rezultātā Toms Marks Salenieks Lego sumo (1.- 5 kl.) kategorijā ar robotu MAX izcīnīja 1. vietu. Tomu Preiļos atbalstīja arī mazā māsiņa Monika Lote Saleniece – nodarbojās ar  Toma cīņu filmēšanu un fotografēšanu. Monika Lote cenšas apmeklēt TJC un interesējas par tehniskajām konstrukcijām un mehānismiem.

Līnijsekošanā startēja – Madara Bērziņa 9. klase (GNVĢ), Toms Kļava 8. klase (GNVĢ) un skolotājs Jānis Strods (GNVĢ).

Līnijsekošanas sacensībās ļoti sīvu konkurenci izrādīja Lietuvas un Baltkrievijas pārstāvji, trase bija sarežģīta un ne visiem dalībniekiem izdevās nobraukt visu distanci. Šajās sacensībās starp studentiem, amatieriem un profesionāļiem Jānis Strods ieguva 4. vietu un atzinības rakstu par veiksmīgu startu.

Freestyle startēja  – Madara Bērziņa(GNVĢ) un Hermanis Petručeņa (GNVĢ).

Freestyle ir kategorija, kurā dalībnieki prezentē savus izstrādātos projektus, Madaras un Hermaņa radītajā Lego ātruma trasē gan skolēni, gan pieaugušie izklaidējās visu dienu, mēģinot sacensties stūrēšanas veiklībā. Šo trasi konstruējām Ziemassvētku pasākumam “Skolas ielas egles iedegšana” kā alternatīvu dažādām darbnīcām. Ar šo trasi Madara un Hermanis pabija Smiltenes novadā,  Bilskā, un izklaidēja dažāda vecuma jauniešus, demonstrējot konstrukcijas un programmēšanas prasmes. Arī Preiļos šis projekts netika atstāts bez ievērības un rezultātā starp pārējiem pretendentiem (12) ieguva 2. vietu. Balvu par 2. vietu uz skatuves Madarai bija jādodas saņemt vienai, jo Hermanis pēc projekta prezentēšanas tūlīt pat iesaistījās Lego sumo (6. – 12. kl.) cīņās.

Lego sumo (6. – 12. kl.) startēja – Aigars Lietiņš (GNVĢ) pārī ar Valēriju Leonu (Gulbenes 2.v-sk.), Deivs Kalniņš un Hermanis Petručeņa (GNVĢ).

Dalībnieki bija sadalīti 8 apakšgrupās, katrā 7 - 8 dalībnieki, katrs izcīnījās ar katru līdz divām uzvarām, izslēgšanas turnīrā iekļuva divi labākie no katras apakšgrupas. Atzīstami veicās Aigaram Lietiņam pārī ar Valēriju Leonu  un Hermanim Petručeņam. Viņi aizcīnījās līdz ceturtdaļfināliem, iegūstot dalīto 5. - 8. vietu. Deivam tika uzticēta jaunas perspektīvas konstrukcijas robota testēšana un pēc šī turnīra ir apzināti tehniskie uzlabojumi, kas veicami līdz nākamajam sacensību posmam.

Mini sumo startēja  – Haralds Bikše (GNVĢ) un Jānis Strods.

Lai gan sacensībās no skolēniem piedalījās tika Haralds, šāda tipa konstrukcijas robotus vēl mūsu komandā būvē arī citi skolēni - Toms Kļava, Gatis Ieleja, Linards Reinis Rozītis un Gustavs Kalinks. Haraldam pietrūka vienas uzvaras, lai startētu izslēgšanas turnīrā. Jānis Strods iekļuva izslēgšanas turnīrā, kur viņam pretī stājās viens no bijušajiem Latvijas čempioniem, skolotājam Jānim sīvā cīņā nācās piekāpties.

Pasākums noslēdzās ar kārtējo apbalvošanas ceremoniju, kurā uz goda pjedestāla kāpa gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Baltkrievijas pārstāvji. Latvijas Robotikas čempionāta posmos bieži piedalās citu valstu pārstāvji, kas sakāpina spriedzi, neļauj atslābt un veicina pilnveidot jau esošās ierīces. Sacensībās piedalījās vairāk kā 350 dažādi roboti, droni un citas konstrukcijas.

LRČ Preiļi. TJC Dinamika sastāvs

 • Monika Lote Saleniece (Tirzas p-sk.) 2. klase
 • Toms Marks Salenieks (Tirzas p-sk.) 3. klase Lego sumo (1. – 5. kl.) – 1. vieta
 • Toms Kļava (GNVĢ) 8. klase starts robotu līnijsekošanas sacensībās
 • Valērijs Leons (Gulbenes 2. v-sk.) 8. klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta
 • Aigars Lietiņš (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta
 • Deivs Kalniņš (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.)
 • Hermanis Petručeņa (GNVĢ) 9.klase Lego sumo (6. – 12. kl.) – 5. – 8. vieta; Freestyle – 2.vieta
 • Madara Bērziņa (GNVĢ) 9.klase Freestyle – 2.vieta; starts robotu līnijsekošanas sacensībās
 • Gatis Ieleja (Gulbenes 2. v-sk.) 10. klase
 • Haralds Bikše (GNVĢ) 11. klase starts Mini sumo (skolēni 1. – 12. kl.) sacensībās
 • Jānis Strods (GNVĢ) Robotu līnijsekošana – atzinība (4. vieta); Mini sumo PRO – 5. – 8. vieta

Nākamais LRČ posms notiks Siguldā 22. februārī. Siguldas posma organizatori prognozē rekordlielu dalībnieku skaitu (apmēram 500). Turēsim īkšķus par mūsējiem!

Aicinām ikvienu skolēnu nākt un darboties Tehniskās jaunrades centrā “Dinamika”, GNVĢ, 26. kabinetā, centrs atvērts katru darba dienu no 15.00- 19.00.

Dalība čempionātā notika projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

indiv log

Skolotājs Dzintars Ziediņš