Iegaumē aizliegts braukt pa brauktuvi ja tam blakus atrodas gājēju un velosipēdu ceļš 1Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana un savstarpēji cienoša ceļu satiksmes dalībnieku kultūra ir svarīga gan velobraucēju, gan gājēju, gan autovadītāju drošībai. Ņemot vērā iedzīvotāju neapmierinātību par atsevišķu velobraucēju izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem, kas saistās ar papildus prasībām velobraucējiem, kā arī, lai uzlabotu velosipēdu vadītāju braukšanas kultūru, Gulbenes novada Pašvaldības policija atgādina ar drošību saistītos ceļu satiksmes noteikumus, kas jāievēro velosipēdu vadītājiem, gadījumos, kad pilsētvidē ir izbūvēti velosipēdu ceļi.

  • Velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību!
  • Velosipēdu vadītājiem jābrauc pa attiecīgā virziena velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu iespējami tuvāk tā labajai malai.

Tikai gadījumos, ja pilsētvidē nav izveidotas velojoslas, velosipēdu ceļi vai gājēju un velosipēdu ceļi vai arī tie ir attālināti no ceļa, velosipēdu vadītājiem ir atļauts braukt pa brauktuvi vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai vai arī braukt pa nomali, dodot ceļu gājējiem.

  • Ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama, ir atļauts braukt pa ietvi. Velosipēdu vadītāji nekādā veidā nedrīkst apdraudēt vai traucēt gājējus, turklāt, gājējiem, ir priekš­roka!

Iegaumē - aizliegts braukt pa brauktuvi, ja tam blakus atrodas gājēju un velosipēdu ceļš!

Zime2 Ceļu satiksmes noteikumi 417. zīme  "Kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš"

Zime 1