Ieskats notikumos Gulbenes novadā no 2013.gada jūnija līdz 2017.gada jūnijam.

II Gulbenes novada deputātu sasaukums

2013.gada 1.jūnijā deviņās republikas pilsētās un 110 novados notika pašvaldību vēlēšanas, kurās piedalījās 685890 jeb 45,99% vēlētāju. Gulbenes novada domē ievēlēti 17 deputāti.

II Gulbenes novada deputātu sasaukums darbu sāk 2013.gada 13.jūnijā, kad tiek sasaukta pirmā jaunievēlēto deputātu sēde – par domes priekšsēdētāju ievēl Nikolaju Stepanovu.

Jūlijā tiek atjaunoti būvniecības darbi pie starpbūves, kas savienos Gulbenes vidusskolu un Gulbenes novada valsts ģimnāziju. Ar ģimnāziju jaunā ēka tiek savienota 1.stāva līmenī, bet ar vidusskolu – 2.stāva līmenī, lai saglabātu apbraucamo ceļu starp abām ēkām.

att

Piebūve 2013.g. jūlijā

3.augusts. Gulbenes novada svētki „Tirza laika turzā" Tirzā.

att

 24.oktobris. Stāmerienas pagasta delegācija piedalās Ģerboņa svētkos Rīgā, kur svinīgi saņem pagasta ģerboni.

24.oktobris. Gulbenes novada dome nolemj reorganizēt:

 • iestādi – Gulbenes veco ļaužu dzīvojamā māja – par Gulbenes novada sociālā dienesta struktūrvienību no 01.01.2014.,
 • Gulbenes novada Beļavas pagasta pārvaldes struktūrvienību „Sociālā dzīvojamā māja „Blomīte”” par Gulbenes novada sociālā dienesta struktūrvienību no 01.01.2014.

28.novembris. Gulbenes novada dome nolemj

 • iestādi – Gulbenes veco ļaužu dzīvojamā māja – par Gulbenes novada sociālā dienesta struktūrvienību no 01.01.2014.,
 • Gulbenes novada Beļavas pagasta pārvaldes struktūrvienību „Sociālā dzīvojamā māja „Blomīte”” par Gulbenes novada sociālā dienesta struktūrvienību no 01.01.2014.

28.novembris. Gulbenes novada dome nolemj

 • izsludināt akciju „100 gulbji Latvijas simtgadei", kuras mērķis ir novada teritorijā izvietot vides objektus, kas saistīti ar novada simbola – gulbja – materializēšanu telpā un laikā, veicinot Gulbenes novada atpazīstamību visplašākajā mērogā.

19.decembris. Gulbenes novada dome nolemj reorganizēt:

 • 18 bibliotēkas pagastos, kas ir pagastu pārvalžu struktūrvienības, par Gulbenes novada bibliotēkas struktūrvienībām no 01.01.2014.
 • Litenes pagasta pārvaldes struktūrvienību – Litenes bērnu patversme – par iestādi „Gulbenes novada Litenes bērnu patversme”.

 

 

Foto ieskats 2014.gada notikumos Youtube kanālā: 

Fakti

att

23.janvāris. Gulbenes novada domes sēdē tiek pieņemts lēmums nojaukt estrādi Gulbenē. 

Estrāde Gulbenē 2013.g.vasarā

 

 


att

1.maijs. Darbu sāk elektrovilcieniņš. Maršruts: Gulbenes kultūras centrs–Dzelzceļa stacija–Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs/Vecgulbenes muižas komplekss–Spārītes parks/Latvju zīmju vēstījumu taka–Gulbenes kultūras centrs. 

 

 

 


ģērbonis

15.maijs. Melngalvju namā, Rīgā, Ģerboņu svētku laikā svinīgi tiek pasniegts Valsts heraldikas komisijā apstiprinātais Rankas pagasta ģerbonis – zelta sprēslenīca uz sarkana fona.

 

 

 


5.jūlijs. Litenē novada svētki “Litenes ritenī”.


att

2014.gada 24.jūlija Gulbenes novada domes sēdē 

nolemj izveidot balvu Gulbenes novada GODS.

To pasniedz mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā ievērojamu novadnieku nozīmīgās jubilejās.

 

22.janvāris. Svinīgi tiek atklāts sociālās aprūpes centrs “Siltais” Līgo pagastā, kur iepriekš atradās Siltāju pamatskola. Lēmumu par bijušās Siltāju pamatskolas ēkas pielāgošanu aprūpes centra vajadzībām pieņēma 2012. gada 3. aprīlī.

29.janvāris. Gulbenes novada dome nolemj

 • ar 2017.gada 1.augustu Gulbenes vidusskolu reorganizēt par sākumskolu. Līdz ar to 7.-12.klašu posmā vairs netiek veidotas jaunas klases,
 • ar 2015.gada 21.jūliju likvidēt Gulbenes Bērzu sākumskolu,
 • izveidot Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” struktūrvienību „Tūrisma informācijas centrs „Stāmeriena””.
ģērbonis

14.maijs. Ar Valsts heraldikas komisijas lēmumu Ģerboņu svētku laikā svinīgā ceremonijā Lejasciema pagasts saņēma atjaunoto ģerboni, kas tika ieviests 1938.gadā, bet atcelts 1939.gadā, kad Lejasciems zaudēja pilsētas tiesības.

 

4.jūlijs. Piektie Gulbenes novada svētki “Meža zieds – Lejasciems”.

 

1.septembris. Mācības Gulbenes novada skolās uzsāk 2274 skolēni. Gulbenes 2.vidusskola sāk realizēt novadā jaunu vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu Valsts aizsardzības mācība.

29.decembris. Gulbenes novada domes sēdē nolemj likvidēt Daukstes pamatskolu

att

 

4.aprīlis. Gulbenes novada dome paraksta līgumu ar SIA "Reaton, Ltd" par Gulbenes stadiona rekonstrukciju.

Stadiona Gulbenē, O.Kalpaka ielā 1A, rekonstrukcija norisinās no 2016.gada maija līdz oktobrim, ieguldot 755 971 eiro.

Paveikto darbu rezultātā stadionā ir izbūvēti seši 400 metru un astoņi 100 metru skrejceļi, kā arī iekārtoti moderni vieglatlētikas sektori, kas ļauj šeit organizēt kvalitatīvas lodes grūšanas, vesera un diska mešanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sacensības. Gan skrejceliņi, gan sektori ir klāti ar gumijas sporta segumu 5679,47m2 platībā un atbilst Starptautiskās vieglatlētikas federācijas asociācijas prasībām. Jāatzīmē, ka ir izbūvēts ūdens baseins, kas vajadzīgs, lai varētu noritēt šķēršļu skrējiens.

Futbola laukums ir izlīdzināts un iesēts jauns zāliens. Ir ierīkotas divas ūdens ņemšanas vietas futbola laukuma laistīšanai. Aiz futbola vārtiem izbūvēta noņemama aizsargtīkla konstrukcija bumbu tveršanai, bet aiz skrejceļa – 2,5 metrus plats asfaltēts celiņš apkārt stadionam, kuru var izmantot skrituļslidotāji, rollerslēpotāji, nūjotāji.

Gulbenes stadions tuvākajā apkārtnē ir vienīgais stadions ar 400 metru garu skrejceliņu.


28.aprīlis. Gulbenes novada domes sēdē nolemj izveidot jaunu iestādi – Gulbenes novada bāriņtiesu –, likvidējot līdzšinējās 6 bāriņtiesas, kas darbojās novada teritorijā. Gulbenes novada bāriņtiesa darbu sāk 2017.gada 1.janvārī.

30.jūnijs. Gulbenes novada domes sēdē nolemj bijušajā Daukstu pamatskolas ēkā izveidot sociālo dzīvojamo māju; adrese - "Dzērves", Daukstu pagasta Daukstes.

1.jūlijs. Stāmerienas ezerā sāk kursēt ekskursiju kuģītis. Pakalpojumu piedāvā pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs". Biļetes cena pieaugušajiem – 3,50 EUR par stundu.

6.augusts. Sestie novada svētki Jaungulbenes pagastā "Gadsimtu krāsās Jaungulbene".

1.septembris. Mācības Gulbenes novada vispārizglītojošo skolu 1.-12.klasēs uzsāk 2149 skolēni.

att

 

4.novembris. Gulbenes 2.vidusskolā svinīgi atklāj ieejas piekļuves kontroles sistēmu. Skolas audzēkņi un personāla darbinieki varēs ienākt un iziet no skolas ēkas, izmantojot personalizētas elektroniskās kartes. Šīs kartes izmantos arī ēdināšanas uzskaites sistēmā pamatskolas posmā, jo līdz 9.klasei skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas.

24.novembrī Gulbenes novada dome nolemj reorganizēt

 • K.Valdemāra pamatskolu par sākumskolu, K.Valdemāra sākumskola darbu sāk 2017.gada 1.augustā;
 • Litenes pirmsskolas izglītības iestādi un Litenes pamatskolu, tās apvienojot un izveidojot Litenes sākumskolu, kas darbu sāk 2017.gada 1.jūlijā;
 • Druvienas pamatskolu par Druvienas sākumskolu, kas darbu sāk 2017.gada 1.augustā;
 • Gulbīša vidusskolu par Gulbīša pamatskolu, kas darbu sāk 2017.gada augustā

2017.gada jūnijā Gulbenes novadā ir 54 Gulbenes novada domes dibinātas iestādes, no tām 26 ir izglītības iestādes, 13 pagastu pārvaldes un 1 pilsētas pārvalde.

Gulbenes novada domes II sasaukuma deputāti 

2013.gada 13.jūnijs – 2017.gada 19.jūnijs

 1. Andis Caunītis –Partija "VIENOTĪBA" 2013.gada 13.jūnija domes sēdē ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
 2. Andris Apinītis –Politiskā partija "Reģionu alianse" 2015.gada 24.septembrī ievēlēts par Gulbenes novada domes priekšsēdētāju.
 3. Andris Vējiņš –Politiskā partija "Reģionu alianse"
 4. Dzintars Poļaks –Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
 5. Gunārs Ciglis –"Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
 6. Ieva Grīnšteine –Partija "VIENOTĪBA"
 7. Intars Liepiņš –Partija "VIENOTĪBA"
 8. Ivars Kupčs –Partija "VIENOTĪBA"
 9. Kārlis Liše –Politiskā partija "Reģionu alianse"
 10. Nikolajs Stepanovs –Politiskā partija "Reģionu alianse" 2013.gada 13.jūnija domes sēdē ievēlēts par domes priekšsēdētāju, šo amatu pilda līdz 2015.gada 24.septembrim.No 29.10.2015. N.Stepanova vietā Gulbenes novada domes deputāta pienākumus pilda Antra Sprudzāne.
 11. Normunds Audzišs –"Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
 12. Normunds Mazūrs –Politiskā partija "Reģionu alianse"
 13. Sandra Daudziņa –"Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
 14. Stanislavs Gžibovskis –"Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA" 
 15.  No 20.08.2013. Māris Brencis – "Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA" (pirms tam - U.Aigars, J.Graumanis)
 16. Valtis Krauklis –Politiskā partija "Reģionu alianse"
 17. Zintis Mezītis –Politiskā partija "Reģionu alianse"

Informāciju sagatavoja V.Vilde