Kultūra
att

Šogad lustīgākā salīgošana Latvijā notiks Druvienas “Silmačos” – tā sāksies ar lugas “Skroderdienas Silmačos” lieluzvedumu, bet turpināsies ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio 2 lielkoncertu “Līgojam Druvienā!”.
Līgo vakarā ikviens tiek mīļi aicināts “Silmaču” sētā – 23. jūnijā pl. 17.00 te notiks Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” lieluzvedums, kas veltīts 120. gadskārtai kopš šī iestudējuma pirmizrādes.

Šajā jubilejas iestudējumā piedalīsies dažādu Latvijas teātru aktieri – Aija Dzērve, Lauris Subatnieks, Ģirts Liuzniks, Uldis Siliņš, Ance Kukule, Kristians Kareļins, Liene Sebre, Zane Burnicka, Mārtiņš Gailis, Elīna Bojarkina, Lāsma Kugrēna, Dace Makovska, Māris Skrodis, Kārlis Tols, Ance Muižniece un Amēlija Klindžāne. Iestudējuma režisors Jānis Mūrnieks, horeogrāfe Sanita Misika, producents Juris Millers. Izrādē piedalīsies arī orķestris Kristapa Krievkalna vadībā un Gulbenes novada amatierkolektīvi.

Aplūko aktierus šeit: (foto Lauris Vīksne)

Ieeja “Silmačos” tiks atvērta no pl. 15.00 un viesiem būs iespēja ne tikai remdēt izsalkumu, bet arī apmeklēt amatnieku gadatirgu. "Skroderdienas Silmačos" ir Latvijas teātra vēsturē nozīmīgākā luga, kuras autors Rūdolfs Blaumanis to sarakstīja 1901. gadā, bet tās pirmizrāde notika 1902. gada 30. janvārī. "Skroderdienas Silmačos" ir kļuvusi par vienu no Līgo svētku laika tradīcijām, bet tās uzvedums "Silmaču" sētā Druvienā - notikumu, par kuru runā vēl ilgi pēc tā norises.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/99789  

Pēc izrādes – plkst. 22.00 turpat norisināsies Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio 2 lielkoncerts “Līgojam Druvienā!”, kurā uzstāsies Olga Rajecka, Uģis Roze, Antra Stafecka,
Ralfs Eilands, Juris Vizbulis, Ivo Grīsniņš Grīslis un citi solisti, bet vakara gaitā savā 65 gadu jubilejā tiks sumināts Latvijas estrādes leģendārais dziedātājs Žoržs Siksna, kurš koncertam ir sagatavojis īpašu benefices programmu! Koncertā piedalīsies arī Gulbenes novada kori un tautas deju kolektīvi, kā arī TDA “Dzintariņš” un TDA “Ačkups”, bet koncerta īpašie viesi būs grupa “Citi zēni”. 

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/116253 

Uz tikšanos Silmačos!

att
karte
att

Teltsvietas

Pasākuma norises vietā pieejamas telts vietas. Ierašanās un iekārtošanās 23.jūnijā no pulksten 13.00 līdz 15.00. Telts vietas maksa: 10 EUR, iegādāties iespējams uz vietas, tikai skaidrā naudā, uzrādot biļetes uz lieluzvedumu un koncertu. Telšu vietas netiek rezervētas. Saziņai T.26557582 

 

Silmačos andele arī būs!

Aicinām pieteikties amatniekus un mājražotājus: 

- tālr. +371 22441715, +371 29465217

- e-pasts: druviena@gulbene.lvemailProtector.addCloakedMailto("ep_f7b5918d", 0);

att