Kultūra
Afiša: ceļā uz dziesmu svētkiem koncerts Litenē

2023. gads it visā Latvijā ieskanas Dziesmu un Deju svētku zīmē. Šogad Gulbenes novads svētkos tiks pārstāvēts kuplā skaitā – uz Rīgu dosies 629 koru, deju kolektīvu, orķestru, folkloras kopu un lietišķās mākslas studiju dalībnieki.

Bet vēl pirms lielajiem svētkiem amatiermākslas kolektīvi aicina novadniekus uz svētku repertuāra koncertu 27. maijā Litenē, lai ikvienam būtu iespēja izbaudīt svētku burvību arī tepat, pašu mājās!

Dienas gaitā no plkst. 14:00 Litenes muižas parkā būs skatāma un piedzīvojama plaša programma – gan amatnieku tirdziņš, vokālo ansambļu priekšnesumi, izstādes un radošas darbnīcas, gan netradicionālas sporta spēles, kuru uzdevumi īpaši pielāgoti svētku tematikai. Pie Tējas namiņa Pededzes upes krastā apmeklētāji varēs iesaistīties dažādās folkloras kopu izdarībās.

Bet vakara ieskaņā novada amatiermākslas kolektīvi vienosies kopīgā gājienā līdz svētku estrādei, kur plkst.18:30 kori izdziedās skaistākās svētku repertuāra dziesmas un kolektīvi izdejos krāšņākos deju soļus, dāvinot iedzīvotājiem mirkli Dziesmu un Deju svētku brīnuma.