Projekti

22.maijā Sveķu internātpamatskolas profesionālās pamatizglītības programmu „Ēdināšanas pakalpojumi” un „Komerczinības” skolēni devās ekskursijā uz atpūtas kompleksu „Klintis” un veikalu „Uguntiņa” Jaungulbenes pagastā, lai tiktos ar uzņēmējiem, uzņēmuma darbiniekiem un noskaidrotu, kādas prasmes nepieciešamas viņu ikdienas darbā, kā arī pārbaudītu savas iemaņas reālā darba vidē. 

Atpūtas kompleksā mūs sagaidīja saimniece Santa Kreišmane, kura pastāstīja par uzņēmumu, par tā sniegtajiem pakalpojumiem - viesu izmitināšanu, ēdināšanu, telpu nomu. Santas pavadībā aplūkojām viesu numuriņus, telpas banketiem, līdz nonācām līdz virtuvei. Virtuvē mūs laipni sagaidīja pavārīte Linda. Viņa mums pastāstīja par savu ikdienu, ka darbs ir ļoti atbildīgs, jābūt ļoti precīzam un uzmanīgam, jo darbs ir arī bīstams - karstas plītis, karsti ēdieni, asi instrumenti. Sevišķi uzmanīgam jābūt, jo nedrīkst apdraudēt cilvēku veselību, ir jāievēro visas sanitārijas un higiēnas normas.

Pavārīte bija mums sagatavojusi praktiskā darba uzdevumu - izcept pildītas plānās pankūkas. Tā mēs gatavojām pankūkas ar trīs veidu pildījumiem - šķiņķa- siera, biezpiena un vārīta iebiezinātā piena. Darbs nebija viegls - plītis bija karstas, pankūkas apgriezt ne katram izdevās pirmajā reizē, tomēr mēs veiksmīgi tikām galā ar uzdevumu un visi paēdām launadziņu.

Sapratām, ka pavāra darbs ir ļoti atbildīgs, smags, ir jābūt drosmīgam, jāprot plānot savu laiku.

Apmeklējām arī veikalu „Uguntiņa”, Jaungulbenes pagastā. Tur mūs sagaidīja pārdevējas Ludmila un Ilvija. Viņas pastāstīja par savu darba ikdienu. Veikalā „Uguntiņa” pircēji var gan paši paņemt preci, kā pašapkalpošanās veikalā, gan pārdevēja pasniedz produktus no vitrīnas, tādēļ pārdevējam jābūt laipnam, korektam, jāprot uzklausīt klientu vēlmes. Pārdevēja darbā nedrīkst būt slikts garastāvoklis, ko izrāda pircējiem. Pārdevējas mums piedāvāja safasēt produktus, samarķēt preces ar cenuzīmēm, kā arī izmēģinājām darbu pie kases aparāta.

Secinājām, ka darbs veikalā ir grūts un atbildīgs!

Paldies SIA „Arka” vadītājiem un darbiniekiem par atsaucību un ieinteresētību!

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

Bilde

Sveķu internātpamatskolas pedagogs karjeras konsultants
Inta Ceriņa