Kultūra
Herunda

Gulbenes novada pašvaldības Kultūras komisija 2022.gada 2.decembrī 19:00 Gulbenes kultūras centrā aicināja uz Gulbenes novada kultūras nozaru svinīgu saliedēšanās pasākumu, kas sevī ietvēra spilgtāko kultūras notikumu, personu, projektu apbalvošanu par periodu 2019.-2022. gads. Par laiku, kopš notikusi pēdējā "Gada balva kultūrā". Pasākuma ideja bija sniegt iespēju beidzot satikties Gulbenes novada kultūras telpā strādājošajiem speciālistiem no dažādām nozarēm. 

Šoreiz, salīdzinot ar klasisko "Gada balvu kultūrā" pasākuma formāts tika mainīts. Novada kultūras darbinieki tika aicināti baudīt sarunu šova gaisotni, ko vadīja Marģers Majors, kurš plašāk pazīstams kā pasākumu vadītājs, improvizators un LTV «Kultūrdevas» sižetu autors, kura aizraušanās ir eksperimenti. Vakaru muzikāli papildināja fantastiskā Kalnienas puišu grupa "Saburzīts, bet solīds".

Pasākumā uzsvars tika likts uz satikšanos, saliedēšanos, kopīgu laika pavadīšanu, tostarp izceļot vienu aktivitāti/personu katrā nozarē, ko izvērtēja katra nozare pati, atskatoties uz pēdējiem četriem gadiem, kur lielāko daļu aizvadījām pandēmijā.

Tika piešķirti apbalvojumi sekojošās nozarēs: 

1) “Kultūras/tautas nami” - Jaungulbenes tautas nama vadītājai Sarmītei Zdanovskai un bijušajai Gulbenes kultūras centra pasākumu organizatorei Ilvitai Kļaviņai par prasmi sadarboties, oriģinālām idejām, domāšanu “ārpus rāmja” un kultūras darbinieku saliedēšanu pandēmijas laikā.

2) Amatiermāksla- Gulbenes kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijai “Sagša”, vadītājai Birutai Akmentiņai par izcilību, kvalitāti, meistarību, tradīciju kopšanu un radošumu klātienē un attālināti, virtuāli un reāli.

3) Bibliotēkas – Gulbenes novada bibliotēkas galvenajai bibliotekārei Jeļenai Bogdanovai par jauna bibliotēkas pakalpojuma “Pasūtīto iespieddarbu un dokumentu bezkontakta saņemšanas grāmatu pakomātā” attīstīšanu.

4) Muzeji un kultūrvēsturiskais mantojums – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Vēstures nodaļas vadītājai Inetai Bauerei par radošu pētniecisko darbu un muzeja atpazīstamības veicināšanu.

5) Mūzika – Gulbenes Mūzikas skolas pedagoģei Līgi Kļaviņai par aktīvu iesaistīšanos Druvienas, Lizuma un Gulbenes mūzikas dzīvē, jaunās paaudzes kultūrizglītības veicināšanu klātienē un attālināti.

6) Māksla – māksliniecei Ilonai Brektei par akvareļglezniecības tehnikas kopšanu un profesionālās mākslas vērtību popularizēšanu sabiedrībā.

Papildus tiks pasniegti arī citi apbalvojumi:

  • "Sabiedrības simpātiju balva" - Gulbenes novada Kultūras pārvaldes 2020. gada sveiciens Līgo svētkos/ filma “Teātris ap limuzīnu” (idejas autores un režisores Sarmīte Zdanovska un Ilvita Kļaviņa). Simpātiju balva tika noteikta pēc iedzīvotāju sniegtajiem ieteikumiem, kopā tika saņemti 229 ieteikumi no kuriem 46 reizes tika minēts “Teātris ap limuzīnu”.
  • "Inesītes balva" - Stradu pagasta amatierteātra “Viesistaba”, Ozolkalna amatierteātra “Spēlmaņi” režisorei Tatjanai Ābeltiņai.
  • "Mūža ieguldījums kultūrā" – Herundai Zušai par tautas deju tradīcijas un tautas lietišķās mākslas pārmantojamības veicināšanu un ilggadīgu radošo sniegumu Gulbenes novada amatiermākslā.

Kultūras komisija izlēma pasākuma organizēšanā iesaistīt pakalpojumu sniedzējus un cienastā pasniegt vietējo ražotāju produktus. Arī balvas izgatavoja Gulbenes novada mākslinieki un amatnieki - TLMS "Sagša" meistare Alīna Pērkone, SIA "A Ceramics, SIA "Dilles fashion", SIA "Rubenis Wood Work", keramiķes Ingrīda Magone un Laimdota Kliesmete, māksliniece Ilona Brekte, saldumu dizainere Lana Leimane.   

Gulbenes novada pašvaldības

Kultūras komisija