Projekti
Pieredze Italija

Labprāt atsaucos un Gulbenes novada pašvaldības piedāvājumu iesaistīties starptautiskā projekta “Work Together” darbā.

No 9.oktobra līdz 30. oktobrim kopā ar kolēģi devāmies uz Palermo Itālijā. Pabijām 5 dažādos bērnudārzos. Tur mēs kopā ar bērniem organizējām dažādas rotaļas, zīmējām un rakstījām burtiņus. Šajos bērnudārzos strādā pārsvarā jaunieši, no kuriem liela daļa ir brīvprātīgie no dažādām valstīm.

Apmeklējām arī invalīdu ar īpašām vajadzībām dienas centru. Kopā ar visiem pēc izgatavotām formiņām veidojām un cepām cepumus. Mācījām arī burtus un zīmējām vienkāršus zīmējumus.

Apmeklējot bērnudārzu kalnos, kopā ar bērniem stādījām dārzeņus. Diemžēl nebija tikšanās ar viņu senioriem.

Palermo brīvprātīgo darbu organizē kopā ar dažādām valstīm tieši starptautiskajos projektos. Organizācija izsūta paziņojumus gan jauniešiem, gan senioriem par iespēju piedalīties attiecīgās valsts apmeklējumam un brīvprātīgajam darbam.

Brīvajā laikā mūs iepazīstināja ar pilsētas arhitektūru un kultūru. Apmeklējām dienā no divām līdz četrām baznīcām. Braucām ar jauno vilcienu līdz jūru. Pabijām ostā un pa ceļam redzējām interesantus sienu zīmējumus – grafiti. Tas vienlīdz atspoguļo, ar ko konkrētā rajonā bērni nodarbojas.

Liels paldies itāļu draugiem un vadībai par lielo, īpašo uzmanību pret mums, kā arī sapratni un nosvērtību.

Paldies arī rumāņu kolēģiem par savstarpējo saskarsmi un domu vienotību.

Personīgs un vislielākais paldies mūsu novada pašvaldībai un projekta koordinatoram Laurim Šķenderam par doto iespēju piedalīties projektā. Paldies par atbalstu!

Projekta dalībniece Vija Kokareviča