Kultūra Latvijas Lepnums 2023
“Latvijas Lepnums 2023" - Alda Alberte

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā aizvadīta “Latvijas Lepnums” godināšanas ceremonija, kas Rīgas pilī svinēja 20 gadu jubileju. Vakara gaitā īpaši patriotiskā atmosfērā apbalvojumus saņēma desmit laureāti, kuru stāsti spējuši palīdzēt un iedvesmot daudzus. Apbalvojumus pasniedza gan Latvijā atpazīstamas personības, gan arī balvu saņēmējiem svarīgi cilvēki, ar ko krustojušies dzīves ceļi.

“Latvijas Lepnuma” balva 2023. gadā tika pasniegta desmit nominācijās.

Nominācijā “Novadnieks” balvu saņēma Alda Alberte – Alda ir Tirzas kultūras nama vadītāja un ciemata aktīviste. XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos no Tirzas bija 4 kolektīvi, kas tik mazai vietai, ir daudz. Tieši Alda vietējos iedzīvotājus motivē, iedrošina un vieno kultūras dzīvē. Viņa spējusi parūpēties par to, lai Tirzas kultūras namā kūsā dzīvība – reģionālie “Eņģeļi pār Latviju” koncerti un atbalsta pasākumi Ukrainai ir tikai daži no vietējās kultūras dzīves piemēriem. Viņas rūpes par kultūras namu ir nenovērtējamas – tas regulāri tiek atjaunots un uzturēts kārtībā, lai tajā varētu uzstāties Latvijas zināmākās un populārākās grupas un mākslinieki. Apbalvojumu saņēma no Latvijas Nacionālā teātra aktiera Raimonda Celma.

Ņemot vērā zīmīgo ceremonijas 20 gadu jubileju, laureātus Rīgas pilī uzņēma Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš atklāšanas runā pateicās laureātiem par pašaizliedzīgi paveiktajiem darbiem, kā arī novēlēja saglabāt lepnuma sajūtu.

Ar laureātu stāstiem caur sirsnīgām sarunām iepazīstināja ceremonijas vadītāji Edijs Bošs un Arnis Krauze. Par saviļņojošu un iespaidīgu muzikālo programmu bija parūpējušies Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, Laima Vaikule, Dons un Mārcis Auziņš, Aija Andrejeva, Andrejs Osokins, “Sudden Lights”, kā arī Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns.

“20 gadi! 200 laureāti! Tūkstošiem pieteikumu par labiem darbiem un spēku, kas mūs vieno. “Latvijas Lepnums” jau 20 gadu garumā ir stāsts par mūsu zemes galveno bagātību – krietniem cilvēkiem un to paveiktajiem darbiem. TV3 Group vārdā vēlos pateikties ikvienam, kurš 20 gadu laikā bijis daļa no “Latvijas Lepnuma”. Jūs esat radījuši lielu un varenu stāstu, kurš rada piederības sajūtu, iedvesmo un aizvien liek turpināt “Latvijas Lepnuma” tradīciju,” uzrunājot klātesošos teica TV3 Group Latvija vadītājs Mindaugas Rakauskas.

Katru gadu “Latvijas Lepnums” pulcē īstus Latvijas patriotus, kuru labos darbus novērtējuši viņu līdzcilvēki. Lai arī katrs balvas saņēmēja stāsts ir unikāls un neatkārtojams, tos visus vieno labestība un vēlme padarīt Latviju labāku.

No 199 iesniegtajiem pieteikumiem desmit laureātus izvirzīja žūrija, kuras sastāvā šogad darbojās “TV3 Group Latvija” programmu direktore Elīna Jēkabsone, TV3 ētera personība Evelīna Strazdiņa, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja  Inga Bite, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, pianists, “Osokina Brīvības festivāls Ukrainai” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins, Iļģuciema cietuma priekšniece, pulkvede un 2022. gada “Latvijas Lepnuma” balvas ieguvēja nominācijā “Vairāk nekā prasa pienākums” Inna Zlatkovska, Dailes teātra direktors Juris Žagars un motosportists Matīss Karro.

“Latvijas Lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu ”Latvijas Lepnumus” var iepazīt šeit:  https://www.tv3.lv/latvijas-lepnums/arhivs/