Projekti

No 8. līdz 9. maijam trešo gadu Ķīpsalas izstāžu centrā norisinājās gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019. Konkursanti demonstrē savas zināšanas un prasmes dažādās profesionālajās nozarēs, piemēram, tērpu dizainā, ēdienu gatavošanā un datortīklu administrēšanā, kā arī citās. Pasākumu apmeklēja arī interesenti no Gulbenes novada - piedalījās 46 skolēni no 4 skolām.

Konkursa laikā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt virkni ar izglītību un karjeru saistītu aktivitāšu – iepazīties ar dažādām profesijām, piedalīties Karjeras kafejnīcas interaktīvajās spēlēs un pārbaudījumos, izmēģināt prasmes Profesiju parādes demonstrāciju stendos. Vienlaikus apmeklētāji varēja iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji. Notikumu apmeklēja arī Tirzas pamatskolas 9. klases skolēni kopā ar skolotāju Noru Kalvīti. “Pasākumā viss bija saprotami un bija daudz interesantu nodarbību. Man patika tas, ka tur bija arī profesijas, kas interesē mani un varēja pieiet klāt un aprunāties ar cilvēkiem, kas šīs profesijas ir apguvuši”, šādi iespaidi par pasākumu ir Tirzas pamatskolas 9. klases skolniecei Jolantai Skudrai. Jolantai šobrīd interesē profesijas, kas saistītas ar medicīnu. “Patika medicīnas nodarbība, kurā varēja izmēģināt mākslīgajai rokai noņemt mākslīgās asinis”, atzīst skolniece. Kopumā Jolanta atzīst to, ka viņas skolā šajā mācību gadā ir daudz dzirdēts un redzēts par dažādām profesijām, kā arī viņai patīk šāda tipa izglītojoši pasākumi kā SkillsLatvia 2019.

Konkursa moto – “Uzvar darītājs!”. Nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia 2019, organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad 19 prasmju konkursos piedalījās un par medaļām sacentās 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Gulbenes novada pašvaldība realizē projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr. 8.3.5.0./16/I/001, kura mērķis ir nodrošināt karjeras attīstības atbalsta pakalpojumu pieejamību vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī veicināt skolēnu informētību par tālākās izglītības iespējām un motivēt viņus veikt profesijas izvēli atbilstoši savām interesēm, spējām, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām. Vairāk par projektu ŠEIT.

log-esf.jpg

Vanda Jurita Bariņa