Projekti

Mārtiņdiena Lejasciema vidusskolā atnāca ar pasākumu „Pasaule laukos”. Skolas kolektīvs pulcējās pagalmā, kur ar uzrunu, skolas vienīgā Mārtiņa sveikšanu un Mārtiņdienas rotaļu sākās klašu komandu sacensības dažādās pieturās, kas saistās ar lauku dzīvi.

 Savu saimniecību produktus bija ieradušies demonstrēt 6 uzņēmumu pārstāvji. P/S „Zvirgzdiņi”, kas līdzi atveda dažus mājdzīvniekus – trušus, vistas un cūciņu, kā arī savas saimniecības gaļas izstrādājumus, A/S „Lazdonas piens” ieradās ar dažādu piena izstrādājumu paraugiem degustācijai, Latvijas Lauku Konsultāciju Centrs ar stāstu par maizes ceļu. Z/S „Lukstiņi” piedāvāja biškopības produkciju, zemnieka Viļa Kļaviņa ģimene skolēniem atraktīvi mācīja cept maizīti lauka apstākļos, Santa Melece skolēniem demonstrēja ārstniecisko tēju dažādību. Nācās atpazīt medus šķirnes, uzzināt maizes cepšanas noslēpumus, pazīt labības graudus, pašiem kult sviestu, zināt Mārtiņdienas ticējumus un veikt vēl citus uzdevumus, ko bija sagatavojuši ciemiņi. Pasākuma noslēgumā visi cienājāmies ar uz ugunskura gatavotu gaiļa zupu. Veiksmīgākie dalībnieki saņēma uzņēmēju sarūpētās balvas.

Visi šie pasākumi saistās ar projektu „ Globālās izglītības sabiedrības veidošana”, kurā Lejasciema vidusskola darbojas jau trešo gadu.

Paldies visiem, kas ieguldīja savu darbu šī pasākuma veiksmīgai norisei!

logo-global.png

 

Projekts „Globālās izglītības sabiedrības veidošana”, līguma Nr. DCI-NSAED/2012/287-929. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Ingrīda Vanaga, Lejasciema vidusskolas direktores vietniece ārpusklases darbā