Projekti
Vija2

Mums bija īsts prieks darboties starptautiskā projekta „Work Together” aktivitātē, dodoties mobilitātē uz Rumāniju. Jāpiebilst, ka projektā trīs valstis: Latviju pārstāv Gulbene, Rumāniju – Bukareste un Itāliju – Palermo. Braucienā devāmies no 26.septembra līdz 6.oktobrim. Rumānijā iepazināmies ar brīvprātīgo darbu starppaaudžu sadarbības jomā un skatījām, kā tas  veicina pensionāru iekļaušanos izglītības procesos. Viens, lai mazie bērni mācītos no pensionāriem – brīvprātīgajiem, veidojot starppaaudžu saskarsmi. Otrs – lai mazinātu pensionāru izolēšanos no sabiedrības. Rumānijā šajā  sadarbībā tiek iesaistīti brīvprātīgie jaunieši.

Tāpat mums bija iespēja viesoties un darboties divos bērnudārzos, ar kuriem sadarbojas Bukarestes pilsētas ceturtā rajona projektu birojs A.C.T.O.R. Pirms tam tikām iepazīstināti ar darbiem, kurus brīvprātīgie veic kopā ar bērniem. Veidojām dažādus origami darbus. Interesanta bija papīra virpināšana, veidojot vajadzīgo formu, papīrs no reklāmu avīzēm. Šis darbs īpaši attīsta pirkstu sīko muskulatūru bērniem. Strādājām kopā ar brīvprātīgo jauniešu grupu, kurā bija jaunieši no Spānijas, Francijas, Gruzijas un Rumānijas. Vienu nodarbību vadīja Spānijas jaunieši. Ar papīra virpināšanu iepazīstinājām dažas Latvijas pirmskolas skolotājas. Viesojoties bērnudārzos, liels prieks un pagodinājums bija – gaidot ciemiņus, visas skolotājas un gandrīz visi bērni bija tērpušies blūzēs un kreklos ar rumāņu krāšņajiem tradicionālajiem izšuvumiem. Bija patīkami sajust bērnu un pensionāru mijiedarbību, kas deva prieku abām pusēm, sajūsmināja jauniešu atraktivitāte.

Apmeklējām un darbojamies Bukarestes ceturtā rajona pensionāru klubā. Tas ir klubs, kurā pulcējas pensionāri, lai tiktos ar vienaudžiem, apmainītos ar domām, interesanti pavadītu laiku. Klubs darbojās piecas dienas nedēļā, izņemot pirmdienu un trešdienu. Tiek piedāvātas dažādas nodarbes: galda spēles, trenažieru zāle, dejas un dziedāšana, radoša darbošanās ar dažādiem materiāliem, zīmēšana, gleznošana, ceļojumu plānošana. Pensionāri ir arī kluba līdzfinansētāji. Pensionāri, kluba biedri, ierodas klubā sev vēlamā dienā vienu vai vairākas dienas nedēļā. Pensionāru klubā darbojāmies projekta „Work Together” grupa: rumāņi, latvieši, itāļi, daži jaunieši no brīvprātīgo jauniešu projekta grupas un pensionāri, kluba biedri.

Pēc nodarbībām projekta vadības grupa un rumāņu brīvprātīgie piedāvāja iepazīties ar interesantām vietām un notikumiem Bukarestē, kas saistīti ar vēsturi un kultūru. Paldies par lielo viesmīlību, atbalstu, uzmanību, par piedzīvoto un ieguvumiem projekta A.C.T.O.R. vadības grupai un rumāņu brīvprātīgajiem. Paldies Gulbenes novada pašvaldībai, projekta koordinatoram Laurim Šķenderam par iespēju piedalīties projektā.

Projekta dalībnieces Elvīra Balode un Herunda Zuša