Projekti

Gulbenes novada pašvaldība kopā ar vietējiem un ārvalstu partneriem turpina strādāt pie vadlīniju izstrādes senioru brīvprātīgā darba organizēšanai iestādēs un organizācijās. Darba procesa ietvaros Gulbenes novadu apmeklēja partneri no Portugāles un Lielbritānijas, lai pārrunātu projekta „Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) aktivitāšu realizāciju šajās valstīs.

Studiju vizītes laikā tika apmeklēta Gulbenes novada bibliotēka, kas vadīs nodarbības senioriem, Rankas pagasta mūžizglītības centrs un Gulbenes novada pašvaldība, kur partneri prezentēja senioru brīvprātīgā darba aktivitātes, savukārt pašvaldības speciālisti sniedza informācija par mūsu novadu kopumā un pašvaldības atbalstu senioriem (50+). Par brīvprātīgo senioru iniciatīvu „Selfijs ar senioru” un citām vietējo senioru aktivitātēm pastāstīja Gulbenes pensionāru biedrības „Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante.

Katrā šādā tikšanās reizē cenšamies parādīt arī Gulbenes novada kultūrvēsturiskās vietas un interesantus objektus. Tika sarīkots brauciens ar Gulbenes-Alūksnes bānīti uz Stāmerienu, iepazīstinājām ar disku golfu Staros, Rankas muižu, jauniešu iniciatīvu centru „B.u.M.s” un tajā esošo izlaušanās istabu, kā arī kafijas grauzdētavu "Tīrs Miers".

Plānots, ka jūlijā Gulbenes novada bibliotēkas speciālisti dosies uz Itāliju, kur papildinās zināšanas senioru mācīšanā.

Projekts „Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) Nr. 2017-1-UK01-KA204-0365 tiek realizēts laika posmā no 01.10.2017. līdz 30.11.2019.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

seniors_active_web.jpg

 

co-fund_erasmus-1.jpg

 

 

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste