Datums 9. maijs, 2024 – 18. jūnijs, 2024
Laiks8.57
Vieta Gulbene, Parka iela 10
LMA izstāde Keramikas un tekstila arheoloģija, Foto Ivars Vecāns

No 2024. gada 9. maija līdz 18. jūnijam Sarkanās pils mansardā aplūkojama dinamiska un krāšņa Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Keramikas un Tekstila katedras studentu darbu izstāde “Keramikas un tekstila arheoloģija”.

Šajā izstādē apskatāmi jaunākie Latvijas Mākslas akadēmijas, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas, Tekstila un Keramikas katedras studentu darbi.

Semestra ietvaros studenti strādājuši, pētījuši un izzinājuši tēmu arheoloģija. Senā māksla, piemēram, keramika, sniedz vērtīgu ieskatu pagātnes kultūru uzskatos, vērtībās un estētikā, palīdzot izprast senās sabiedrības. Mākslinieki var smelties iedvesmu no arheoloģiskajiem atklājumiem, radot darbus, kas atspoguļo identitātes un atmiņas tēmas. Arī katrs no studentiem šai tēmai radis individuālu un personisku skatījumu. Kāds to apcerējis aizvēstures nogrieznī, savukārt cits to vērsis ļoti personiskā un tēlainā kontekstā radot darbu par savas iekšējās pasaules arheoloģiju, viņa domu, atmiņu un zemapziņas procesu izpēti un analīzi. Tā ir metaforiska pieeja, kas veido paralēles starp fizisku artefaktu izrakšanu no pagātnes un iedziļināšanos cilvēces psihes slāņos, lai atklātu slēptos patības aspektus.

Darbi veidoti dažādās keramikas un tekstila tehnikās un materiālos. Semestra laikā veikta materiālu un tehniku izziņa, meklēti piemērotākie risinājumi, izmantoti dažādi mākslas līdzekļi un metodes, lai  iedzīvinātu savas idejas taustāmās formās, aicinot skatītāju iesaistīties un interpretēt savus darbus unikālā veidā.

Laipni aicināti visi interesenti!

INTERNETA RESURSI:

www.gulbenesmuzejs.lv

www.facebook.com/Gulbenesmuzejs

www.instagram.com/gulbenesmuzejs/

#gulbenesmuzejs

DARBA LAIKS:

Pirmdienās, svētdienās – slēgts

No otrdienas līdz piektdienai 10.00 – 17.00

Sestdienās 10.00 – 16.00

IZSTĀDES APMEKLĒJUMA CENAS:

Pieaugušajiem – 1,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem –  0,50 EUR
Ģimenes biļete (4 - 6 personas) – 3,00 EUR

Tikai skaidras naudas norēķini!

Biļešu iegāde Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Oranžērijā, Pils ielā 3

Ieeja muzeja izstādēs bez maksas TREŠDIENĀS, uzrādot apliecinošu dokumentu:

  • vecuma pensijas saņēmējiem;
  • personām ar 1. grupas invaliditāti un viņu pavadošajām personām;
  • personām ar 2. un 3. grupas invaliditāti;
  • bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem;
  • bērniem ar invaliditāti un viņa pavadošajām personām;
  • valsts noteiktām īpašajām grupas (Ukrainas civiliedzīvotāji, politiski represētās personas, Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki u.c.).