Druvienas pagasta pārvalde

Pārvaldes vadītājs Juris Graumanis

26409534

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Lietvede Inese Zvejniece

Maksājumus kasē pieņem no 8.00 līdz 12.00.

64430785

20271180

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu   

Grāmatvedības uzskaitvede Diāna Stībele

 

64430785

Kultūras nama vadītāja Valda Putene 26402984
Ārsta palīgs (feldšeris) Larisa Zvirgzdiņa 64430789
Druvienas vecās skolas-muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne 26473671

 

Pagasta pārvaldes telpās pieņem:

  • Gulbenes novada sociālā dienesta sociālā darbiniece Vija Puriņa, tālr.25657664, e- pasts: (otrdienās un ceturtdienās: 9.00-12.15; 13.00-17.00);
  • Gulbenes novada bāriņtiesas locekle Sandra Tonne, e-pasts , tālr.29389487 (otrdienās 9.00 – 12.00).

Par pagastu

Platība: 68 km2.

Lielākās apdzīvotās vietas: Druviena, Pērlis, Grote, Tīrumkleivas, Murāni, Silmači, Ziemeļi.

50% pagasta teritorijas klāj meži, skaistākais ir Pērļa sils ar Velniņa un Pērļa ezeriem, Pērļa dzirnavām un Pērļa krogu.

 

Skroderdienas “Silmačos” un dzeja

Druvienas pagasts ir mazākais Gulbenes novadā, skaists un īpatns – ar Tocupīti, kas tek gar “Silmaču" māju, ar Veco skolu, kas laiku lokos vēl saglabājusi Latvijas pirmo skolu elpu, ar „Silmaču" muzeju, kas veidots īpaši vienai izrādei, ar ceļiem, kam neviens nav devis ielu nosaukumus, ar stāstiem iz dzīves...

Vienu tādu Blaumanim esot pavēstījis Poruku Jānis, kas dzimis un audzis Druvienas pagasta „Prēdeļos". Blaumaņa rakstnieka spalva to pierakstīja, un radās „Skroderdienas „Silmačos"", kas nu jau ir latviešu literatūras klasika.

Druvienas vecā skola-muzejs Katru gadu oktobrī Druvienas Vecajā skolā notiek Poruka dzejas dienas.

 

Kultūras cilvēki

Druvienas pagastā arī dzimuši un auguši brāļi Straumes – komponists Jānis un lietišķās mākslas meistars Jūlijs, vēl brāļi Egles – literatūrzinātnieki Rūdolfs un Kārlis, rakstnieks Vilis Ešots un komponists Jēkabs Poruks.

 

Iestādes

Druvienas pagastā ir šādas iestādes: Druvienas pagasta pārvalde, Druvienas pamatskola, kultūras nams, brīvdabas estrāde "Silmači', Druvienas vecā skola-muzejs, bibliotēka, feldšeru vecmāšu punkts, zobārsts, pasta nodaļa, SIA „Anīss.V.K." Lejas aptiekas filiāle, kokapstrādes firma SIA „IMU", A.Zvejnieka kokdarbnīca, divi veikali, iedzīvotājiem pieejami friziera un šuvēja pakalpojumi.

Administratīvais un kultūras centrs atrodas blakus kādreizējai muižas pilij (tagad pamatskola), tā interjerā Ralfa Jansona un Helgas Melbārdes-Krisbergas darbi.

 

Pērļu zvejnieki

Ļoti aktīvi darbojas Druvienas attīstības biedrība "Pērļu zvejnieki". Tā dibināta 2009.gada pavasarī. Biedrība organizē un vada sabiedriskos pasākumus pagastā, kas ļauj dažādot aktivitātes vietējiem iedzīvotājiem, saturīgi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku pagasta un novada jauniešiem: tiek organizēti pavasara un rudens tirgi, tiek organizētas sporta spēles dažādām vecumu grupām, organizētas vides sakopšanas talkas. Biedrības īstermiņa un ilgtermiņa mērķi saistās ar ļoti daudzveidīgu iniciatīvu organizēšanu vietējiem iedzīvotājiem, tajā skaitā apmācību, interešu grupu, kultūras, sporta, vides labiekārtošanas un citu aktivitāšu dažādošanu.

 

Druviena ziemā

Druviena ziemā

Gulbenes novads