Cena
Bezmaksas
Izpildes termiņš darba dienās
-
Uzzināt vairāk
Saņēmējs
Fiziska persona
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Sociālais darba pakalpojums ir profesionāla darbība, lai palīdzētu personai, ģimenei, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt vai atjaunot savu spēju sociāli funkcionēt, radīt šai funkcionēšanai labvēlīgus apstākļus, kā arī veicināt sociālās atstumtības un riska faktoru mazināšanu, attīstot pašas personas (-u) resursus un iesaistot atbalsta sistēmās. Sociālais dienests nodrošina sociālā darbinieka konsultācijas ar mērķi palīdzēt noteikt, atrisināt vai mazināt sociāla rakstura problēmas ģimenēm ar bērniem, bez vecāku gādības palikušiem bērniem, audžuģimenēm, atbalsta ģimenēm, bērniem, kuri izdarījuši likumpārkāpumus, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās, stiprinot klienta resursus, piesaistot un sniedzot nepieciešamo atbalstu un palīdzību. Sociālo darbinieku galvenais uzdevums ir identificēt klienta sociālās problēmas, vadīt sociālā gadījuma risināšanas gaitu, izmantojot katram sociālajam gadījumam piemērotas darba metodes, izzināt klienta resursus un piesaistīt citus profesionāļus.

Procesa apraksts

  1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Persona pēc pakalpojuma vēršas pie sociālā darbinieka ar savu sociālo problēmu un nepieciešamības gadījumā jāiesniedz: iesniegums, personu apliecinošs dokuments, citi dokumenti pēc vajadzības atbilstoši gadījumam.

  2. Pakalpojuma apstrāde
    Sociālā darba speciālists, izvērtējot situāciju, nepieciešamības gadījumā, pamatojoties uz klienta iesniegumu, sagatavo lēmumprojektu par attiecīgo sociālās palīdzības pabalsta vai sociālā pakalpojuma piešķiršanu. Sociālā darba speciālists slēdz vienošanos par līdzdarbību un piesaista nepieciešamos resursus, un organizē sociālos pakalpojumus personas sociālo problēmu risināšanai.

  3. Pakalpojuma saņemšana
    Atkarībā no sociālā dienesta lēmuma pakalpojuma pieprasītājs saņem sociālās palīdzības pabalstu vai sociālo pakalpojumu.