APSTIPRINĀTS 

28.12.2023. Gulbenes novada domes sēdē (protokols Nr.20; 41.p) 

Izdots saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 73.panta pirmās daļas 1.punktu,

Pašvaldību likuma 50.panta pirmo daļu un Jaunatnes likuma 5.panta otrās daļas 3. punktu

  1. Vispārīgie jautājumi
    1. Nolikums nosaka Gulbenes novada pašvaldības jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas (turpmāk - Komisija) darbības mērķi, uzdevumus, tiesības, struktūru un darba organizāciju.
    2. Komisija ir Gulbenes novada pašvaldības (turpmāk - Pašvaldība) domes (turpmāk - Dome) izveidota konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir veicināt Pašvaldības darba ar jaunatni saskaņotu īstenošanu, sekmējot jauniešu iesaisti lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, veicinot starpinstitucionālo sadarbību ar jaunatni saistīto jautājumu risināšanai un atbalstot jauniešu iniciatīvas.
    3. Komisija darbojas saskaņā ar Jaunatnes likumu, valsts un Pašvaldības jaunatnes politiku, spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, Domes lēmumiem un šo nolikumu.
    4. Komisijas lēmumiem ir ieteikuma raksturs.
  2. Komisijas uzdevumi un tiesības
  1. Komisijai ir šādi uzdevumi:
    1.  nodrošināt Pašvaldības iestāžu un struktūrvienību, biedrību un nodibinājumu sadarbību, informācijas apmaiņu un interešu saskaņošanu ar jaunatni saistītos jautājumos;
    2. savas kompetences ietvaros piedalīties Pašvaldības jaunatnes politikas plāna  izstrādē, īstenošanā un tā uzraudzībā, izstrādājot darbības plānus;
    3. analizēt un aktualizēt informāciju par Gulbenes novada jauniešu interesēm, problēmām un vajadzībām;
    4. sniegt priekšlikumus jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai un jauniešu vajadzību un problēmu risināšanai Gulbenes novadā;
    5. izstrādāt priekšlikumus Pašvaldībai jauniešu līdzdalības veicināšanai un jauniešu iesaistei Gulbenes novada sociālās, politiskās, ekonomiskās, izglītības, kultūras un sporta dzīves aktivitātēs;
    6. sniegt konsultācijas par ar jauniešiem saistīto lēmumu pieņemšanu un finanšu plānošanu darbam ar jaunatni Pašvaldībā.
  2. Komisijai ir šādas tiesības:
    1. uzaicināt Komisijas sēdēs piedalīties ekspertus ar padomdevēja tiesībām un amatpersonas konsultāciju sniegšanai un ieteikumu sagatavošanai ar darbu ar jaunatni Pašvaldībā saistītos jautājumos, kā arī veidot darba grupas, iesaistot pieaicinātos ekspertus, amatpersonas un Komisijas locekļus;
    2. ar Pašvaldības starpniecību pieprasīt un saņemt no Pašvaldības un citām institūcijām Komisijas uzdevumu veikšanai nepieciešamo informāciju;
    3. izstrādāt un iesniegt izskatīšanai Domei priekšlikumus Komisijas kompetences jautājumos;
    4. izstrādāt priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos un valsts jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentos.
  3. Komisijai nav tiesību patstāvīgi veikt finanšu darbības.
  4. Komisijai ir pienākums veikt visas nepieciešamās un Komisijas kompetencei atbilstošās darbības Komisijas uzdevumu izpildei.

III. Komisijas struktūra un darba organizācija

  1. Komisijas sastāvu un izmaiņas tās sastāvā apstiprina Dome.
  2. Komisija sastāv no 13 Komisijas locekļiem - Komisijas priekšsēdētāja, Komisijas priekšsēdētāja vietnieka, Komisijas sekretāra un 10 Komisijas locekļiem.
  3. Komisijas sastāvā iekļauj Pašvaldības speciālistus, kuri veic darbu ar jaunatni, jauniešu iniciatīvu grupu, jaunatnes organizāciju vai citu biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni, pārstāvjus.
  4. Komisijas sastāvā iekļauj:
    1. divus pārstāvjus no Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze;
    2. vienu pārstāvi no Gulbenes novada Izglītības pārvaldes;
    3. vienu pārstāvi no Gulbenes novada jauniešu domes;
    4. vienu pārstāvi no Gulbenes novada bibliotēkas;
    5. vienu pārstāvi no Gulbenes novada Sporta pārvaldes;
    6. vienu Gulbenes novada domes deputātu;
    7. vienu pārstāvi no Gulbenes novada pašvaldības izglītības iestādes;
    8. vienu pārstāvi no Gulbenes novada kultūras centra;
    9. vienu pārstāvi no Gulbenes novada pašvaldības izglītības iestādes skolēnu pašpārvaldes;
    10. vienu pārstāvi no biedrības vai nodibinājuma;
    11. vienu pārstāvi no Gulbenes novada Centrālās pārvaldes Attīstības un iepirkumu nodaļas;
    12. vienu pārstāvi no Gulbenes novada sociālā dienesta.
  5. Komisijas priekšsēdētāju, Komisijas priekšsēdētāja vietnieku un Komisijas sekretāru ievēlē Komisijas locekļi no sava vidus ar vienkāršu balsu vairākumu.
  6. Komisijas darbu vada Komisijas priekšsēdētājs. Komisijas priekšsēdētāja prombūtnes laikā Komisiju vada Komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Sēdes protokolē Komisijas sekretārs.
  7. Par Komisijas sēžu protokolu uzglabāšanu, sagatavošanu, publicēšanu un citu ar Komisijas darbu saistošo dokumentu apriti ir atbildīgs Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”.
  8. Komisijas priekšsēdētājs sasauc Komisijas sēdes vismaz četras reizes gadā. Komisijas sēdes laiku un darba kārtību Komisijas priekšsēdētājs nosaka vismaz 15 dienas pirms Komisijas sēdes, par sēdi un tās darba kārtību informējot Komisijas locekļus elektroniski vai papīra formā pēc Komisijas locekļu pieprasījuma. Komisijas priekšsēdētājs sasauc ārkārtas sēdi vismaz vienu dienu iepriekš, ja to ierosina vismaz trīs Komisijas locekļi.
  9. Informāciju par Komisijas sēdes norises laiku un darba kārtību ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms tās norises vai, ja minēto termiņu nav iespējams ievērot, nekavējoties pēc sēdes sasaukšanas publicē Pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos informācijas pieejamības ierobežojumus.
  10. Komisija ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no Komisijas locekļiem.
  11. Komisijas loceklis vai uzaicinātā persona nepieciešamības gadījumā Komisijas sēdē var piedalīties attālināti, izmantojot tiešsaistes videokonferences sarunu rīku, par to Komisijas priekšsēdētājam vai sekretāram paziņojot vismaz vienu stundu pirms Komisijas sēdes sākuma.
  12. Komisija, atklāti balsojot, pieņem lēmumus ar vienkāršu balsu vairākumu. Vienāda balsu skaita sadalījuma gadījumā izšķirošā ir Komisijas priekšsēdētāja balss. Katram Komisijas loceklim ir viena balss.
  13. Komisijas sēdes protokolē. Protokolu paraksta Komisijas sēdes vadītājs un protokolētājs. Komisijas sēdes protokolu trīs darbdienu laikā pēc tā parakstīšanas publicē Pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos informācijas pieejamības ierobežojumus.
  14. Komisijas sēdes protokolā iekļauj šādu informāciju:
    1. sēdes norises vietu un laiku;
    2. sēdes atklāšanas un slēgšanas laiku;
    3. sēdes darba kārtību;
    4. sēdes vadītāja un protokolētāja vārdu un uzvārdu;
    5. piedalījušos un klāt neesošo Komisijas locekļu vārdu un uzvārdu;
    6. uzaicināto personu vārdu un uzvārdu, pārstāvēto institūciju;
    7. sēdē piedalījušos citu personu vārdu un uzvārdu;
    8. īsu izskatāmā jautājuma būtību;
    9. Komisijas locekļu viedokļus, argumentus, iebildumus un priekšlikumus;
    10. citu personu viedokļus un argumentus, ja tās uzstājas Komisijas sēdē;
    11. Komisijas locekļu balsojumu;
    12. pieņemtos lēmumus.
  1. Noslēguma jautājums
  1. Šis nolikums stājās spēkā 2024.gada 1.janvārī.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs (personiskais paraksts)                                A.Caunītis