Sports
Attēls: Gulbenes apļi dalībnieki

Aizvadītājā svētdienā astoņpadsmito reizi norisinājās tautas skrējiens un soļošanas sacensības „Gulbenes apļi 2023”, kas šogad pulcēja 222 dalībniekus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē trešo gadu pēc kārtas kļuva Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbenes n.BJSS). Dāmu konkurencē 6 kilometru distancē pārliecinoši uzvaru svinēja Sintija Birzniece (Gulbenes novada BJSS).

Sacensības atklāja piecpadsmit soļošanas entuziasti, lai spēkiem mērotos 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Irita Bačka (Druviena), otro vietu izcīnīja Katrīna Smoļaka, bet trešā Paula Šmagre (abas Alūksnes BJSS). Dāmu S35+ konkurencē uzvaras laurus plūca Zoja Ribuša (Alūksnes BJSS), viņai arī starp dāmām absolūti ātrākais solis distancē. Otrajā vietā Anita Žavrida (Gulbene). Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Niks Markovs, otrajā pozīcijā Renārs Neilands (abi Gulbenes n.BJSS), bet trešajā vietā Alūksnes sporta skolas audzēknis Kārlis Strodāns. Senioru V40+ konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā Harijs Āboliņš (Gulbene), otro vietu ieguva Raivis Bērziņš (Gulbene), viņam absolūti ātrākais rezultāts 3000 m soļošanā.  Trešajā vietā Guntis Balodis (Druviena).

Turpinājumā sekoja pašu mazāko dalībnieku starti. 400 metru distanci šogad veica 24 septiņgadīgi un jaunāki zēni un 15 meitenes.  Ātrākā no meitenēm bija Rūta Dreiškena, otrajā vietā Adriāna Ozola, bet trešā Rebeka Berkolde (visas Gulbenes novada BJSS). Zēniem par uzvarētāju kļuva Bruno Bondars (FK Ādaži), aiz viņa otrajā vietā Dāvis Paipals (Gulbene), bet trešais Olivers Stivka (Gulbenes novada BJSS). 400 metru garo distanci veica arī četri 2021.gadā dzimuši bērni – Emīlija Griķe, Marvins Metjū Stībelis, Armīns Kopeļevs un Alekss Kākars.

Viskuplākais dalībnieku skaits arī šogad bija S 10 un V 10 vecuma grupās. Uz starta līnijas 1000 metru distancē stājās 34 meitenes un 31 zēns. Uzrādot augstvērtīgu rezultātu, par absolūto uzvarētāju šajā distancē un pirmo vietu savā grupā izcīnīja Kate Birzniece, otrajā vietā Anna Jankava, bet trešā Anete Pumpure (visas Gulbenes novada BJSS). Zēnu konkurencē par uzvarētāju kļuva Ernests Berkolds, otrajā vietā Daniels Biezais (abi Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems), bet trešais Kārlis Auzāns (Gulbenes novada BJSS).

Visbeidzot tika dots starta šāviens skrējienam pa pilsētas ielām 3, 6, 9 kilometru distancēs. 3 kilometru distancē uz starta stājās 62 skrējēji. Tā dāmu konkurencē absolūti ātrākā bija S 14 vecuma grupas uzvarētāja Agate Sīmane (Gulbenes novada BJSS), otro vietu šajā grupā ieguva Amanda Jozepa (Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems), bet trešajā pozīcijā Ance Poļaka (Alūksnes SS). S 12 grupas meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Elīna Pelēce (Gulbenes novada BJSS), otrajā vietā Beatrise Birzniece (Gulbenes novada BJSS), bet trešajā pozīcijā Madara Donska (Alūksnes SS). V 12 grupas konkurencē zēniem risinājās sīva cīņa par godalgoto trijnieku, tomēr nepārspēts izrādījās un uzvaras laurus plūca alūksnietis Reinis Teters-Teterovskis. Otro vietu izrāva Edvīns Pabērzs (Gulbenes novada BJSS), bet aiz viņa trešajā pozīcijā Jāzeps Kubuliņš (BJSS/SK Lejasciems). Dāmām S 50 grupas godalgoto vietas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, kur pārliecinoši par uzvarētāju kļuva Ilze Boldāne (Gulbene), otrajā vietā Inga Melne (Galgauska). Arī V 60 grupas dalībniekiem rezultāta noskaidrošanai tika pielāgots starptautiskais koeficients veterāniem un par uzvarētāju kļuva Jānis Klimons (Lizums), otrajā vietā Jānis Supe (Tirza), bet trešo vietu ieguva Jānis Ančs (Gulbene). „Tautas klasē” dāmu konkurencē uzvarēja Linda Savļaka - Bondare no Ādažiem,  otrajā vietā viņas māsa Līga Berkolde (Pilskalns), bet trešajā vietā Aļona Lemeša (Gulbene). Vīriešiem “Tautas klasē” par uzvarētāju kļuva Ivars Kažmers (Jaungulbene), viņam arī absolūti labākais rezultāts šajā distancē. Otrajā vietā Rafaels Vavilins (Gulbenes novada BJSS), bet trešais Gatis Rikveilis (Gulbene).

6 kilometru distancē uz starta stājās 26 dalībnieki. Izcilu sniegumu demonstrēja un par absolūto, kā arī S 18 grupas uzvarētāju kļuva Sintija Birzniece, otro vietu S18 grupā izcīnīja Ieva Kalniņa, bet trešajā pozīcijā Laura Ozerova (visas Gulbenes novada BJSS). Sieviešu grupas dalībniecēm par uzvarētāju kļuva Jolanta Pence (Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems), otrajā vietā Laila Lībere (Gulbene), bet trešo vietu ieguva Beāte Medne. S 40 grupā labāko rezultātu uzrādīja Dace Birzniece (Stāmeriena), otrajā pozīcijā Sandra Volodina (Gulbene), bet trešajā vietā Zlata Kallase (Gulbene). 6 kilometru skrējienā par absolūto uzvarētāju kļuva V 14 grupas ātrākais skrējējs Mārcis Glāznieks (Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems), otrajā vietā alūksnietis Aivis Jermacāns, bet trešajā pozīcijā Niks Ronis (Gulbenes novada BJSS). Par V 50 grupas uzvarētāju kļuva Antis Zunda (Gulbene), bet otro vietu ieguva Ivars Poļaks (Alūksne).

9 kilometru distanci veica 15 sportisti. Trešo gadu pēc kārtas triumfēja Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbenes n.BJSS), otro vietu V grupā izcīnīja Flavio Nunes (Matisons Runner`s Club), bet trešo vietu ieguva Liners Laizāns (Gulbenes novada BJSS). V 18 grupas jauniešiem par uzvarētāju kļuva Artūrs Filips Igaviņš, otrajā pozīcijā Adrians Stepe (abi BJSS/SK Lejasciems),  bet trešajā vietā Oskars Priedītis (Gulbenes novada BJSS).V 40 vecuma grupā finiša līniju visātrāk sasniedza Salvis Žīgurs (Kalniena), otrajā pozīcijā Raimonds Siliņš (Jaunanna), bet trešais Kārlis Ošs (Stāmeriena).

Tradicionāli tika sveiktas arī kuplākās komandas: Gulbenes novada BJSS un Alūksnes sporta skola.