Sports
Attēls: startē sacensības Apsteidz tvaiku

6.maijā jau sesto gadu velosporta cienītājiem bija iespēja spēkiem mēroties ar Gulbenes – Alūksnes mazo vilcieniņu sacensībās “Bānīša kauss 2023 - Apsteidz tvaiku!”. 49 kilometru distancē uz starta stājās 84 dalībnieki. Šogad apsteigt “tvaiku” izdevās 39 sportistiem. Par sacensību absolūto uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva Ģirts Cirvelis (ROADEX), dāmām ātrākā šogad Renāte  Rodionova (Ādaži Velo).

Pirmajos kilometros vadībā izvirzījās 5 velobraucēji, bet līdz pat finišam kopā noturējās divi sportisti. Finišā, veiksmīgas sagadīšanās dēļ, uzvarēja Ģ.Cirvelis, bet Kristeram Kovgeram (DAKO-Ziemeļvidzeme) nācās samierināties ar otro pozīciju. Trešo vietu izcīnīja biedrības “VeloRīts” pārstāvis Reinis Markss. Dāmām pārliecinoši triumfēja R.Rodionova, otro vietu izcīnīja Linda Elizabete Brilte (VeloLifestyle/SmiltenesBJSS), bet, tāpat kā pērn, trešajā vietā Ieva Kalniņa (VeloRīts - Gulbene).

Godalgoto vietu ieguvēji savās vecuma grupās:

V 14-18 grupā:

1.vieta Linards Lukss (Skanste/Virši)

2.vieta Ģirts Harkins (DAKO - Ziemeļvidzeme)

3.vieta Olivers Jēkabs Skrapcis (DAKO - Ziemeļvidzeme)

S 14-18 grupā:

1.vieta Linda Elizabete Brilte (VeloLifestyle/Smiltenes BJSS)

2.vieta Ieva Kalniņa (VeloRīts - Gulbene)

3.vieta Estere Straume (Alūksne)

V 19-34 grupā:

1.vieta Ģirts Cirvelis (ROADEX)

2.vieta Kristers Kovgers (DAKO - Ziemeļvidzeme)

3.vieta Reinis Markss (VeloRīts - Gulbene)

S 19-34 grupā:

1.vieta Renāte  Rodionova (Ādaži Velo)

2.vieta Santa Kazaine (FizioAG / ALŪKSNE)

3.vieta Aksana Beitāne (VeloRīts - Gulbene)

V 35-44 grupā:

1.vieta Edgars Sijāts

2.vieta Ritvars Jakubovskis (SKANSTE/VIRŠI)

S 45 un vecākas dāmas:

1.vieta Mārīte Kājiņa (DAKO-Ziemeļvidzeme)

2.vieta Inga Valtere (Selonia)

3.vieta Inese Vingre (Selonia)

V 55 un vecāki kungi:

1.vieta Dzintars Kaņepējs (SKANSTE/VIRŠI)

2.vieta Valērijs Golvers

3.vieta Sergejs Rodionovs (Ādaži Velo)

Komandu vērtējumā triumfēja DAKO-Ziemeļvidzeme, aiz sevis otrajā vietā atstājot iepriekšējā gada uzvarētājus SKANSTE VIRŠI komandu, trešo vietu izcīnīja mājinieku komanda – “VeloRīts”.

Sirsnīgs paldies sacensību rīkotājiem biedrībai “VeloRīts”, personīgi sacensību galvenajam organizatoram Imantam Kublačovam, viņa sievai Aelitai un meitai Kristai par ieguldīto darbu un enerģiju. Sacensību atbalstītāji: "Gjensidige Baltic" AAS, Skrīveru saldumi, Dimdiņi, Venden, "VAKS KS". Paldies par ilggadēju sadarbību sabiedriskās kārtības un drošības uz ceļiem nodrošināšanā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes un Alūksnes iecirkņiem un Gulbenes novada Pašvaldības policijai, kā arī par viesmīlīgo dalībnieku un līdzjutēju uzņemšanu pēc finiša SIA “Gulbenes – Alūksnes Bānītis” un Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.