Projekti
anglija4.jpg

 

Brīvprātīgās seniores no Gulbenes Kaija un Anita starptautiskā projekta “Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) ietvaros no 12. līdz 26. maijam veic brīvprātīgo darbu Lielbritānijā, pilsētiņā Hemel Hempstead. Anita stāsta, ka pirmā diena Lielbritānijā bijusi ļoti piepildīta. Iepazīti citi projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori, kurus gulbenietes cienājušas ar Latvijas gardumiem, gūti pirmie iespaidi par pilsētu un tās iedzīvotājiem. Seniores savā brīvprātīgajā darbā Lielbritānijā līdz šim guvušas ļoti pozitīvus iespaidus par piedzīvoto rotaļu grupiņā, kopīgi ar bērniem veicot dārza darbus. “Esam patīkami nogurušas, bet ļoti laimīgas!” piemin Anita.

Kaija atzīst, ka viņai ļoti paticis darbs ar bērniem rotaļu grupā – kopā esot laistījuši dobes un iepazinuši dārza darbus. Neskatoties uz valodas barjeru, abas seniores ļoti sadraudzējušās ar bērniem un kopā pavadītais laiks bijis noderīgs.

sa_uk2.jpg

Vienā no darba dienām Kaija un Anita strādāja kapos – ravēšana, kasīšana, dažādi zemes darbi. Seniores atzīst, ka darbi nav grūti, bet visiem kopā tos veikt ir interesantāk.
Piektdien Kaijai un Anitai bija iespēja strādāt papīrfabrikā un iepazīties ar papīra muzeju. Iespaidi ļoti interesanti un krāsaini, bet abas atzīst, ka ir apmierinātas un ļoti, ļoti laimīgas par šo iespēju – strādāt brīvprātīgo darbu Anglijā.

sa_uk1.jpg

Savukārt Portugāles brīvprātīgā darba dzīvi projekta ietvaros iepazīst 2 seniores no Lizuma – Maija un Maruta. Viņas aktīvi rosās pārtikas bankā pie paku saiņošanas darbiem, iepazīst Lisabonu un gūst prieku no iespējas gūt jaunus iespaidus.

Turpinot projekta aktivitātes, no 2. līdz 17. jūnijam Gulbenē darbosies brīvprātīgie seniori no Portugāles un Lielbritānijas, sniedzot palīdzīgu roku Gulbenes sākumskolā, 3.PII “Auseklītis”, Gulbenes novada bibliotēkā un izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”.

Aktivitātes notiek starptautiska projekta „Local and International Active Seniors” (Aktīvs seniors) Nr. 2017-1-UK01-KA204-036596 ietvaros. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

seniors_active_web.jpg

 

co-fund_erasmus-1.jpg

 

 

Rūta Bokta